Naga Markets12 kwietnia liczba depozytów bitcoinów (BTC) na giełdach osiągnęła najniższy poziom od sierpnia 2016 r. Co w praktyce to oznacza?

  • Inwestorzy trzymają bitcoiny coraz częściej poza giełdami.
  • Wiele wskazuje na to, że coraz większa liczba inwestorów czeka na halving i jego skutki dla kursu.

Inwestorzy trzymają bitcoiny poza giełdami

Ostatnio widać wyraźną tendencja do przenoszenia bitcoinów z giełd na portfele poza nimi. Na przykład ilość kryptowalut przechowywanych przez BitMex i Bitfinex znacznie spadła w ciągu ostatnich kilku tygodni.Mało tego, bardzo spadła też liczba przelewów w BTC na giełdy. Obecny poziom odpowiada temu z połowy 2019 r.

Bitcoin i większe depozyty

Ciekawe są jednak jeszcze inne dane. Chociaż liczba przelewów na giełdy znacznie spadła, wielkość wpływów Bitcoinów na giełdy utrzymała się na stosunkowo wysokim poziomie, co wskazuje, że wzrosła średnia wielkość depozytu w BTC.

Co to oznacza?

Co to wszystko oznacza? Przede wszystkim wydaje się mało prawdopodobne, aby obecny trend odwrócił się w najbliższym czasie. A to dlatego, że ogólnie oczekuje się, że nadchodzące zmniejszenie nagrody dla górników o połowę w sieci BTC, które będzie miało miejsce w maju, oznacza pozytywny wpływ na cenę. Czyżby dlatego większość traderów i inwestorów trzymało już środki na dłuższy termin? Zakładają, że w najbliższej przyszłości, paru miesięcy, czeka nas bańka na kryptowalutach? Stąd porzucają daytrading na rzecz długoterminowego trzymania cyfrowych walut?

Większa świadomość

Innym uzasadnieniem mogłoby być to, że inwestorzy w końcu zrozumieli, że kryptowalut nie trzyma się na giełdach. Od paru lat rynek widział na własne oczy wiele upadków  tego typu firm. Tyle że to… wątpliwe. Raczej chodzi o to, co zawsze: wizję większego zarobku. Z drugiej strony dobrze, że idzie za tym – choćby nawet przypadkowy – wzrost bezpieczeństwa środków na platformach handlowych.

Autor poleca też:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here