Naga MarketsAdrian Zandberg, lider partii Razem,  postanowił wypowiedzieć się nt. nowej wersji Tarczy Antykryzysowej, nad jaką pracuje obecnie rząd. Znalazł się w niej zapis, zgodnie z którym podatek PCC od kryptowalutowych transakcji ma być całkowicie usunięty i to bezterminowo. Polityk postanowił powiedzieć o sprawie parę słów…

Jak każdy lewicowiec z krwi i kości uważa on, że rząd musi zadbać w czasie kryzysu o pracowników budżetówki i bezrobotnych. Działania władz określił jednak jako “uderzenie w pracowników”. Jak sugeruje w swoim nowym tweecie, w zupełnie niezrozumiały dla niego sposób zadbano o “interesy właścicieli bitcoinów“.

Bitcoin, PCC i Zandberg

Zandbergowi chodzi oczywiście o to, że rząd przy okazji Tarczy Antykryzysowej chce całkowitego i bezterminowego zwolnienia osób, które handlują kryptowalutami od konieczności płacenia podatku PCC. To logiczne posunięcie, co zauważa m.in. prof. Krzysztof Piech.

Dobrze byłoby, by politycy najpierw zapoznawali się z tematami, na temat których chcą się wypowiedzieć. Tym bardziej, że – jak pokazał przykład Wenezueli – BTC pomaga w czasie kryzysów związanych z hiperinflacją właśnie najuboższym, o których interesy ponoć walczy lewica.

BTC to marnotrawstwo?

To jednak nie pierwszy razy, gdy Adrian Zandberg atakuje bitcoina. Wcześniej krytykował ideę blockchaina. Już w 2017 roku sugerował, że sieć kryptowaluty to… “imponujące marnotrawstwo”. W dalszej dyskusji pod tweetem porównał kryptowalutę to – jakżeby inaczej! – tulipanów, ale zaznaczył, że te drugie mają więcej zalet.

Politycy a kryptowaluty

Z jednej strony coraz większa liczba polityków (też w Polsce) rozumie już idee blockchaina i kryptowalut. Niestety nadal znajdują się tacy jak Adrian Zandberg, którzy nie należą do tej grupy.

Przypomnijmy, że o zniesienie PCC od transakcji od kryptowalut postulowało już w 2018 r. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, które opublikowało wtedy opinię prawną, w której kancelaria Prawna Kijewski, Graś sp.k. analizowała zasadność płacenia podatku PCC. Faktycznie rząd zezwolił wtedy na nie płacenie daniny, ale w ramach przedłużanej stale abolicji. Teraz jest szansa na całkowite zlikwidowanie podatku. Szkoda, że konieczny do tego był kryzys gospodarczy.

❗️❗️❗️PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE ❗️❗️❗️Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom społeczności kryptowalut w Polsce,…

Publiée par Polskie Stowarzyszenie Bitcoin sur Mercredi 11 avril 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here