Naga MarketsBitcoin uzupełni portfolio BlackRock, największego funduszu zarządzającego aktywami na świecieBlackRock Inc dodaje kontrakty terminowe na bitcoina do dwóch prowadzonych przez siebie funduszy, wynika z dokumentów regulacyjnych przedłożonych w amerykańskiej komisji finansowej SEC przez przedsiębiorstwo. Ruch niezaprzeczalnie sprawi, że większa liczba inwestorów zapozna się z rynkiem kryptowalut. Szczególnie, że BlackRock to największy fundusz zarządzającym aktywami na świecie.

  • Jak poinformowała spółka, instrumenty pochodne oparte o kurs BTC zostaną wykorzystane w funduszach BlackRock Strategic Income Opportunities i BlackRock Global Allocation Fund Inc.
  • Larry Fink, prezes spółki, w grudniu stwierdzał, że bitcoin ma potencjał, aby stać się globalnym aktywem

BlackRock doda bitcoina do swoich funduszy pasywnych

Fundusze będą inwestować tylko w kontrakty terminowe na bitcoin rozliczane w gotówce, będące przedmiotem obrotu na giełdach towarowych zarejestrowanych w Commodity Futures Trading Commission, firma poinformowało w dokumencie regulacyjnym przesłanym do Securities and Exchange Commission (SEC) w środę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dyrektor generalny Larry Fink powiedział w grudniu, że bitcoin obserwuje duże ruchy każdego dnia i może ewoluować w globalny rynek. Fink przyznał również, że posiadanie waluty cyfrowej ma realny wpływ na dolara amerykańskiego.

Komentarze te są wciąż stosunkowo rzadkim poparciem ze strony głównych, tradycyjnych graczy finansowych, ale idą w parze z jeszcze bardziej byczymi opiniami menedżerów miliardowych funduszy hedgingowych, Stanleya Druckenmillera i Paula Tudora Jonesa II, którzy dokonali inwestycji części swoich aktywów właśnie w BTC.

Na początku tego miesiąca bitcoin, najpopularniejsza na świecie kryptowaluta, osiągnął rekordowy poziom 42 tys. dol., zyskując ponad 900% od dołka z marca ubiegłego roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here