Naga MarketsBitcoin uwolni ludzi z oków finansowego niewolnictwa, uważa filozof Stefan Molyneux
Stefan Molyneus, filozof

Kanadyjski filozof prowadzący własną serię podcastów, Stefan Molyneux, zaprezentował w zeszłym tygodniu swoje przemyślenia na temat bitcoina po dynamicznym wzroście kryptowaluty, która pokonywała psychologiczny pułap 50 tys. dol. Molyneux sugeruje, że bitcoin może być największym „uwolnieniem” ludzkości w jej dotychczasowej historii.

  • Molyneux w niezwykle barwny sposób odnosi się do obecnego systemu finansowego porównując go do niewolnictwa
  • Jest zdania, że bitcoin pozwoli ludziom pierwszy raz w historii odzyskać władzę nad własnymi pieniędzmi
  • Kryptowaluty służą ludziom, nie “pasożytom”, którymi są banki centralne i instytucje finansowe

Bitcoin jest walutą, która służy ludziom kosztem pasożytów, uważa Molyneux

Inwestor kryptowalutowy i filozof, Stefan Molyneux, podczas kilkudziesięciominutowej sesji, w której odpowiadał na pytania słuchaczy poruszył wiele istotnych dla bitcoina oraz innych cyfrowych aktywów kwestii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Molyneux wspomniał między innymi, że kapitalizacja rynkowa bitcoina właśnie przekroczyła kamień milowy w postaci biliona dolarów kapitalizacji. Podkreślił, że wielu zwolenników kryptowalut poświęciło dekadę swojego życia na szerzenie adopcji kryptowalut co wkrótce ma zacząć przynosić wymierne efekty.

Społeczność bitcoina składa się z najbardziej błyskotliwych, ekonomicznie i ideologicznie zmotywowanych istot ludzkich na planecie. Postaw przeciwko nim tylko na własne ryzyko, ponieważ bitcoin nie jest tylko alternatywną walutą, nie jest tylko magazynem wartości, nie jest tylko publiczną księgą. Bitcoin jest pokazaniem środkowego palce wobec obecnej władzy – komentuje Molyneux.

Filozof jest zdania, że bitcoin to potencjalny koniec wojen, hiperinflacji, długu międzypokoleniowego. Bitcoin ma pozwolić ludziom po raz pierwszy w historii świata uzyskać kontrolę nad ich własnym pieniądzem kosztem „pasożytów”, którymi określa instytucje finansowe. Właśnie dlatego uważa, że najstarsza kryptowaluta będzie „uwolnieniem” ludzkości.

– Bitcoin jest walutą, która służy ludziom kosztem pasożytów, a nie walutą, która w tej chwili służy pasożytom kosztem ludzi. Bitcoin ratuje waszą cenną pracę przed niekończąca się konfiskatą przez niewidzialne wampiry bankowości centralnej – dodaje Molyneux.

Dzisiejsza waluta fiat to niewolnictwo przywiązane do nienarodzonych pokoleń

W swoich słownie barwnych wypowiedziach filozof stosuje wiele interesujących porównań. Stwierdza między innymi, że obecna waluta fiat dystrybuowana przez światową oligarchiczną biurokrację jest „niewolnictwem przywiązanym do nienarodzonych pokoleń”, a bitcoin ma pomóc w przerwaniu tego stanu rzeczy.

– To, co teraz rozumiemy jako walutę, jest niewolnictwem. Waluta jest powoływana do istnienia kosztem przyszłości waszych dzieci. To, co uważacie za znak dolara, powolnie wysysa energię oplatając się wokół karków waszych dzieci – wyjaśnia Molyneux.

Jeżeli chcesz posłuchać co jeszcze do przekazania ma Molyneux, możesz sprawdzić jego niemal dwugodzinny odcinek podcastu poświęcony bitcoinowi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq index notowania | prognoza dla dolara | btc kurs | akcje jsw | btc prognozy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here