Naga Marketsmonety bitcoinW trakcie wtorkowej sesji notowania Bitcoina w godzinach porannych niespodziewanie wzrastały o tysiąc dolarów i testowały poziom 5 tysięcy dolarów. Kiedy popołudniu wydawało się, że część ruchu została już zniesiona i kurs BTC będzie stopniowo tracił, kolejna fala umocnień wywindowała cenę ponownie powyżej psychologicznego oporu. O godzinie 05:00 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za Bitcoina płacono 5081 dolarów, czyli najwięcej od listopada.


Rynek kryptowalut nadal mocny, Bitcoin utrzymuje silne wzrosty

Wczorajsza aprecjacja Bitcoina dla obserwatorów rynku okazała się sporym zaskoczeniem. Po miesiącach wąskiej konsolidacji kurs BTC w przeciągu zaledwie 2 godzin wzrastał o kilkadziesiąt procent powracając w okolice poziomów obserwowanych ostatni raz niemal pięć miesięcy temu. Bardzo szybko pojawiły się spekulacje co spowodowało tak dynamiczną aprecjację i według agencji prasowej Reutera miała stać za nią tajemnicza transakcja o wartości 20 tysięcy BTC rozłożona na kilku głównych giełdach. Algorytmiczny zestaw długich zleceń pomógł wybić zabezpieczenia shortów zlokalizowane w przedziale 4000-4200 dolarów zwiększając dynamikę aprecjacji:

– W tych trzech miejscach [Coinbase, Kraken i Bitstamp] złożono algorytmicznie zarządzanie zamówienia, które łącznie wyniosły około 20 000 BTC. Jeśli spojrzeć na wolumeny na każdej z tych trzech giełd – ich wzrost był zsynchronizowany – powiedział Oliver von Landsberg-Sadie, dyrektor londyńskiej firmy BCB Group zajmującej się kryptowalutami. – Gdy Bitcoin wzrósł, w ciągu godziny było ok. 6 milionów transakcji – trzy do czterech razy więcej niż zwykle, z zamówieniami skoncentrowanymi na giełdach azjatyckich.

btcusd d1 kurs bitcoina
Bitcoin drugi dzień z rzędu testuje poziom 5 tysięcy dolarów. Kurs BTC D1, Tradingview

W efekcie dynamicznych wzrostów Bitcoina, praktycznie cały główny rynek altcoinów również generuje zyski – i to dwucyfrowe. Ethereum rośnie o 11%, Litecoin o 17,5%, EOS o 13% a Bitcoin Cash o ponad 40%, testując granicę 290 dolarów.

rynek altcoinów
Notowania głównych kryptowalut, Coinparpika

O kolejne 12 milionów zwiększyła się również łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego, która wynosi w środę 172 miliardy dolarów, czyli najwięcej od pięciu miesięcy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs BTC z kolejnym celem na wysokości 6 tysięcy USD, optymiści czekają na 50 tysięcy 

Dynamiczne wzrosty Bitcoina rozbudziły fantazję sympatyków rynku kryptowalutowego liczących na dynamiczniejsze wzrosty. Zdaniem Briana Kelly’ego, założyciela i dyrektora generalnego firmy inwestycyjnej BKCM LLC kolejnym celem stojącym przez BTC jest granica 6 tysięcy dolarów. Jej wybicie powinno pozwolić wrócić Bitcoino na poziomy z października zeszłego roku, stanowiąc następnie istotną strefę wsparcia.

Na jeszcze odważniejsze projekcje pozwolił sobie prezes przedsiębiorstwa kryptowalutowego Messari, Ryan Selkis. Jego zdaniem w przeciągu najbliższych lat wartość Bitcoina ma wzrosnąć o ponad 1000% i osiągnąć pułap 50 tysięcy dolarów, dzięki rosnącemu zainteresowaniu pokolenia millenialsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here