Naga MarketsBitcoin utrzyma się w szerokiej konsolidacji. Kurs BTC w przedziale 2 tys. dolarówNotowania najstarszej kryptowaluty we wtorek zyskiwały zaledwie 0,2%, a w środę korygują o 1,7%, ciągnąć za sobą również dwóch młodszych kuzynów – Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin SV (BSV). W długoterminowej perspektywie Bitcoin będzie jednak nadal konsolidował w szerokim na 30% (2 tysiące dolarów) zakresie poniżej strefy 6800-7000 dolarów oraz 4800-5000 dolarów.


Bitcoin i konsolidacja poniżej okrągłego poziomu oporu 7 tysięcy dolarów

Główna strefa oporu na Bitcoinie wypada w tym momencie na wysokości lokalnych maksimów i dołków z listopada oraz stycznia, w strefie 6800-7000 dolarów. Według Maksymiliana Bączkowskiego z Comparic24.tv, cena będzie podchodziła pod wspomniany zakres, jednak próby wybicia okażą się bezskuteczne, zsyłając notowania ponownie w okolice marcowych dołków. Inwestorzy w najbliższych tygodniach powinni więc przygotować się na trading zgodnie z zasadami konsolidacji (do jednej bandy do drugiej).

– Po realizacji wzrostów, kurs Bitcoina powinien korygować, a następnie ponownie zmierzać w kierunku górnego ograniczenia obecnej konsolidacji na wysokości 7 tysięcy dolarów. Na razie nic więcej nie wymyślimy w ramach ruchu bocznego i powinniśmy handlować tak, na co pozwala rynek. Jednocześnie widać, że wolumen na rynku ewidentnie się skurczył, a Bitcoin nie jest gotowy do silniejszych ruchów – komentował Maksymilian Bączkowski z Comparic24.tv.

Bitcoin konsoliduje od czasu spadków z 12 marca, kiedy w trakcie jednej sesji wymazano niemal 40% jego wartości. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin konsoliduje od czasu spadków z 12 marca, kiedy w trakcie jednej sesji wymazano niemal 40% jego wartości. Źródło: Tradingview.com

Rynek altcoinów: Chainlink i Cardano liderami, Bitcoin Cash i Bitcoin SV przegranymi sesji

W gronie 20 największych altcoinów (pod względem kapitalizacji) w środowy poranek nie widać większej zmienności, a po stronie rosnących kryptowalut wyróżniają się Chainlink oraz Cardano, których zysk w ujęciu dobowym wynosi kolejno 3,94% oraz 2,65%.

Większość altcoinów jest jednak na niewielkim minusie: Bitcoin traci 2,17%, Bitcoin SV 1,57%, a Bitcoin Cash 1,17%, wynika z danych portalu Coin Paprika. Osuwa się również łączna kapitalizacja wszystkich tokenów znajdujących się w obiegu, zmniejszając się o 1,5% do 181 miliarda dolarów, a dominacja BTC spada poniżej 64%.

Brak większej zmienności widoczny jest również w ujęciu tygodniowy. Od zeszłej środy najsilniej traci Tezos, osuwając się o niespełna 8%, a najmocniej zyskuje XRP rosnąc o 7%. Dla porównania jeszcze tydzień temu inwestorzy obserwowali ruchy kilkudziesięcioprocentowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here