Naga Markets

Bitcoin uspokaja swój rajd przed aktualizacją sieci Ethereum i danymi z USAWeekendowy rajd na wykresie Bitcoina (BTC) wystudza się na początku nowego tygodnia, gdy inwestorzy czekają na ważne dane o inflacji w USA i monitorują kluczową aktualizację blockchaina Ethereum (ETH). Oba wydarzenia mają potencjał do znacznego zwiększenia zmienności na rynkach kryptowalutowych.

Bitcoin testował 22 tys. dol. w poniedziałek

Największy token rósł w poniedziałek przez chwilę o ponad 3%, krótko testując poziom 22 tys. dol., w momencie pisania tego artykułu osuwa się jednak bliżej poziomów otwarcia sesji. Nie zmienia to jednak faktu, że BTC/USD udało się pokonać 50-dniową średnią ruchomą i zamknąć się na dnią pierwszy raz od niemal miesiąca.Bitcoin ma za sobą niezwykle dynamiczny rajd, który rozpoczął się już 7 września po teście lokalnych dołków 18,5 tys. dol. Od tego momentu kryptowaluta rosła pięć dni z rzędu, a najwyraźniej umacniała się w piątek, kiedy w trakcie jednej sesji dodawała do swojej wartości ponad 10%.

Bitcoin uspokaja swój rajd przed aktualizacją sieci Ethereum i danymi z USA
Bitcoin pozostaje w zakresie wakacyjnej konsolidacji, jednak zaprezentował większą bycza zmienność pierwszy raz od końca lipca.

Wyższa od prognozowanej inflacja w USA, której odczyt poznamy we wtorek, może wzmocnić oczekiwania dotyczące restrykcyjnych ustawień monetarnych, które są dużą przeszkodą dla cen kryptowalut. Wszelkie wstrząsy związane z aktualizacją Ethereum pod koniec tego tygodnia – najważniejszej sieci kryptowalutowej pod względem zdecentralizowanych finansów – również mogą zasiać sporo niepokoju na rynku.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Rosnące koszty pożyczek wraz z problemami pożyczkodawców i funduszy kryptowalutowych spowodowały, że Bitcoin, Ethereum i szerszy benchmark rynku MVIS CryptoCompare Digital Assets 100 Index poniosły straty w wysokości ponad 50% w 2022 roku.

Ether, czyli rodzimy token sieci Ethereum, znajduje się teraz szczególnie mocno w centrum uwagi w związku z przejściem na bardziej energooszczędny blockchain, proces znany jako The Merge.

XTB

– Nadal jesteśmy nastawieni zakupowo do ETH w obliczu The Merge, wykorzystując spadki jako okazje do kupna – napisał Sean Farrell, szef strategii aktywów cyfrowych w Fundstrat Global Advisors LLC. Dodał, że Ethereum nie poddało się „sprzedaży faktów” po trzech wcześniejszych aktualizacjach sieci.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMiraculum umacnia eksport: przychody z tego tytułu w sierpniu wyższe o 218 proc. r/r
Następny artykułGPW z wyczekiwanym odbiciem. CCC może wyemitować do 14 mln nowych akcji
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here