Naga MarketsBitcoin „usiadł” na ważnej średniej. 42 tys. dol. to istotny opór dla kursu BTC/USDWydaje się, że najostrzejszy jak dotąd atak Chin na świat kryptowalut nie zraził inwestorów, a główne wsparcia rynkowe wytrzymały. Bitcoin (BTC) chwilowo osuwał się mocniej w kierunku poziomu 40,6 tys. dol., jednak piąty dzień z rzędu broni istotnego wsparcia na wysokości poziomu 42 tys. dol., gdzie przebiega 200-dniowa wykładnicza średnia ruchoma (EMA). Bardzo podobnie zachowuje się również ether (ETH).

  • Bitcoin piątą sesję z rzędu broni poziomu 42 tys. dol., korzystając ze wsparcia 200-okresowej EMA
  • Ether porusza się poniżej poziomu 3 tys. dol., jednak również może liczyć na wsparcie lokalnych poziomów wsparcia
  • Na rynku altcoinów w przeciągu ostatniej doby dominują jednak spadki, sięgające średnio 4% dla większości 20 największych kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i ether trzymają się ważnych wsparć. Co dalej z ETH i BTC?

Chociaż bitcoin i niektóre z jego odpowiedników spadły w piątek po tym, jak Ludowy Bank Chin wydał oświadczenie zakazujące transakcji kryptowalutowych i oznajmiające zakończenie wydobycia aktywów cyfrowych, od tego czasu w dużej mierze odbiły się od dna.Bitcoin wzrósł do poziomu 44 000 dol. w poniedziałek, gdzie znajdował się przed ogłoszeniem przez Chiny. Ether przebił się powyżej zeszłotygodniowego poziomu 3100 dolarów. Jak zauważa jednak Maciej Madej z TMS Brokers, „bitcoin nie utrzymał wzrostów z początku poniedziałkowej sesji i ostatecznie cofnął się ponownie w okolice 42,3 tys. dol. za jeden token”.

Jak widać na poniższym wykresie, BTC/USD „siedzi” obecnie na istotnym wsparciu, które wyznacza 200 EMA (niebieska linia) oraz 38,2% zniesienia trendu spadkowego z okresu maj-lipiec 2021 r. Wsparci rozszerza się również do psychologicznego poziomu 40 tys. dol. i zdaniem części inwestorów jest to idealna strefa do „skupowania dołków”.

Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC/USD
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC/USD

– Wydaje się, że w miarę jak uczestnicy rynku przyswajają informacje, pojawia się wsparcie dla kupna zarówno bitcoina, jak i etheru. To nie jest pierwszy raz, kiedy takie ogłoszenie wyszło z Chin. Jeśli rozszerzymy naszą definicję zakazu, możemy wskazać siedem dat, w tym dzisiejszą, w których byliśmy świadkami jakiegoś pozoru rozprawienia się z kryptowalutami w Pekinie – stwierdzili strategowie Fundstrat.

Wykres etheru również pokazuje utrzymanie ważnej strefy wsparcia w okolicach 2900 dol. Co prawda ETH/USD utrzymuje się poniżej psychologicznego pułapu 3000 dol., jednak szerokość lokalnych dołków powinna zapewniać i tak mocne wsparcie.

Ether na wykresie dziennym. Kurs ETH/USD
Ether na wykresie dziennym. Kurs ETH/USD

Posunięcie PBoC (banku centralnego Chin) zamknęło wieloletnią lukę, która umożliwia obywatelom utrzymywanie kont na giełdach zagranicznych. Zakazał on również platformom zatrudniania lokalnych pracowników na stanowiska takie jak marketing, technologia i płatności, ograniczając ich zdolność do obsługi chińskich klientów.

Chociaż wielu górników już wyprowadziło się z Chin, które w kwietniu posiadały 46% udziału w globalnym hash rate, to najnowsze ograniczenia spowodują pogłębienie tej migracji. Od czasu rozpoczęcia blokad w Kraju Środka, wskaźnik hash rate spadł o ponad połowę od szczytowego poziomu z połowy maja do początku lipca, jak pokazują dane Blockchain.com.

invest

Skutki ogłoszenia były natychmiast odczuwalne na Huobi, popularnej giełdzie offshore, która wstrzymała rejestrację nowych użytkowników korzystających z numerów telefonów w Chinach. Poinformowała, że będzie „stopniowo wycofywać istniejące konta użytkowników z Chin kontynentalnych” do 31 grudnia. Binance również wstrzymał rejestrację nowych użytkowników z kraju.

Akcje Huobi spadły o 22% w poniedziałek. Mimo to, token giełdy wzrósł o 13%.

Alibaba również zareagowała na nowe zasady informując, że zabroni sprzedaży koparek wirtualnych walut, oprócz zakazu sprzedaży wirtualnych walut, takich jak BTC, LTC i ETH. Zamyka kategorie Blockchain Miners i Blockchain Miner Accessories z dniem 8 października, poinformowała platforma w oświadczeniu.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny na czerwono w przeciągu ostatniej doby. XRP, DOGE, i LTC w dół

Pomimo utrzymania przez dwie główne kryptowaluty ważnych poziomów wsparć, odsunięcie od lokalnych poniedziałkowych szczytów spowodowało, że na rynku altcoinów w przeciągu ostatniej doby dominuje kolor czerwony, wynika z danych portalu Coinpaprika.

Cardano (ADA) traci niespełna 5% i spada do poziomu 2,15 dol., binance coin (BNB) osuwa się o dokładnie tyle samo do 338,5 dol., a xrp (XRP) oddaje 4,4% wartości i kosztuje 93 centy.

Idąc dalej, Solana (SOL) traci 3,56% i kosztuje 136,24 dol., a dogecoin (DOGE) osuwa się o 3,35% do poziomu 20 centów. Litecoin (LTC) oddaje 4,8% i kosztuje 146,27 dol., a bitcoin cash (BCH) traci 4,2% i kosztuje w tym momencie 491 dol.

Mapa cieplna rynku kryptowalut. Źródło: Coin360
Mapa cieplna rynku kryptowalut. Źródło: Coin360

Znajdujące się niegdyś w czołówce LTC oraz BCH obecnie poruszają się w ogonie 20 największych kryptowalut, wyprzedzane między innymi przez takie projekty jak algorand (ALGO), chainlink (LINK), czy też uniswap (UNI) oraz terra (LUNA).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd | gpw cd projekt | nasdq | famur akcje prognozy | kurs akcji stalprodukt | eur/usd | orange akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here