Naga MarketsFrancuski minister cyfryzacji Cedric O przyznał, że jest otwarty na dyskusje z platformami kryptowalutowymi. W jakim celu? Uważa, że mogą one pomóc w procesie zbierania darowizn na odbudowę katedry Notre Dame. 

Rząd francuski opublikował w środę na stronie www.rebatirnotredamedeparis.fr linki do czterech zatwierdzonych organizacji, które zbierają pieniądze na odbudowę gotyckiej katedry, która spłonęła w poniedziałek, 15 kwietnia. „Mieliśmy dzień na stworzenie tej strony”, powiedział O. „Ale jesteśmy otwarci na dyskusje z innymi [podmiotami, które mogą pomóc w procesie zbierania funduszy na odbudowę Notre Dame].”

Zbiórka społeczna

Polityk powiedział, że te same warunki będą miały zastosowanie w stosunku do darowizn w walucie cyfrowej, jak w przypadku tradycyjnych darowizn: nie może być w tym przypadku prowizji, należy zebrać informacje o ulgach podatkowych, a pieniądze muszą znaleźć drogę do czterech zatwierdzonych organizacji.

Strona rządowa jest przeznaczona dla małych darowizn od osób fizycznych. Różni zamożni ludzie i firmy złożyły publiczne deklaracje, że wpłacą wyższe kwoty. Zresztą już teraz zebrano ponad 800 milionów euro (920 milionów dolarów) – powiedział w środę minister kultury Franck Riester.

Normalny roczny budżet na odbudowę zabytków narodowych wynosi około 300 milionów euro, przyznał Riester. Z kolei prezydent Emmanuel Macron powiedział we wtorek wieczorem, że katedra zostanie odbudowana za pięć lat.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here