Naga MarketsBitcoin umacnia się w wyniku słabości złota - twierdzi Jim CramerJim Cramer z CNBC twierdzi, że pieniądze „idą na [rynek] kryptowalut”, co jest efektem spadków na rynku złota. Ekspert jest zdania, że wzrost cen cyfrowych walut może częściowo być efektem braku zainteresowania metalem szlachetnym.

  • Bitcoin rośnie dlatego, że złoto zawodzi inwestorów – twierdzi Jim Cramer.
  • Jego zdaniem kapitał ucieka ze złota na rynek BTC.

Bitcoin zjada złoto?

Cramer, gdy został zapytany, dlaczego złoto nie zyskuje na popularności w klimacie politycznego chaosu w USA, odpowiedział, że sytuacja albo nie jest tak chaotyczna, jak się wydaje, albo że wszystkie pieniądze trafiają na giełdy kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto osiągnęło ostatnio cenę 1852,50 USD za uncję trojańską (cena z Comex, nowojorskiej giełdy Mercantile Exchange). Oznacza to spory spadek kursu. W międzyczasie bitcoin wzrósł do nowego ATH, przekraczających poziom 41 000 USD.

Sam Cramer niedawno przyznał, że kupił bitcoiny i inne kryptowaluty, gdy BTC spadł w grudniu poniżej 18 000 USD. Powiedział o swoim zakupie w tym czasie: – Będę kupować – jak zwykle – gdy coś się zepsuje. […] Zamierzam dokonać dywersyfikacji w kierunku bitcoina – nie jest to dla mnie duża pozycja – ale z pewnością ważne jest, aby być zdywersyfikowanym, a bitcoin jest aktywem i chcę mieć równowagę aktywów.

Cena BTC a złoto

Dziś bitcoin nadal osiąga lepsze wyniki niż złoto i wszystkie inne główne aktywa, częściowo dzięki napływowi nowych nabywców instytucjonalnych. Jeden bitcoin jest obecnie warty więcej niż 20 uncji złota.

Analityk Willy Woo mówił ostatnio, że tylko dwie piąte podaży złota – ok. 4,4 biliona USD – służy obecnie celom finansowym. Zakładając, że cena złota pozostanie na stałym poziomie, BTC prześcignie w praktyce żółty metal jako zabezpieczenie finansowe przy cenie cenę 240 000 USD.

– 40 proc. zasobów złota jest dostępnych do użytku finansowego; reszta zamknięta jest [na rynku] biżuterii i w przemyśle – dodał. – Przy obecnej cenie złota bitcoin po cenie 240 000 USD zmieni wykorzystanie złota jako zabezpieczenia finansowego. Może się to zdarzyć za 12 miesięcy – prognozował.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here