Naga Markets

Jeden ze współzałożycieli platformy analitycznej Glassnode znany na Twitterze pod nickiem Negentropic poinformował swoich obserwatorów o tym, iż proste średnie kroczące (SMA) wskazują na to, iż wybicie na Bitcoinie z punktu widzenia analizy technicznej jest niemal nieuniknione. Co więcej, uznał on, że kurs BTC  uformował już dno. W ciągu ostatnich 24 godzin cena największej z kryptowalut osunęła się natomiast o blisko 2%, a obecnie handluje ona w okolicy 26,2 tys. dol. za monetę. 

Bitcoin uformował już dno, według współzałożyciela Glassnode

Największa z wirtualnych walut może przygotowywać grunt pod kolejne wybicie cenowe. Z takiego założenia wyszedł współtwórca firmy Glassnode zajmującej się analizą danych on-chain. Wielki rajd na Bitcoinie może być na horyzoncie, wedle przedstawionych przez niego analiz. Wspomniany pseudoanonimowy analityk posługujący się na Twitterze nickiem Negentropic, opublikował tweet, w którym uznał, że kolejne wybicie “jest nieuchronne”. Ekspert ten jest obserwowany przez 54,9 tys. osób. Za zmianą narracji na wykresie BTC mają opowiadać się dwie proste średnie kroczące (SMA). 

AVA Trade

Zgodnie z przedstawioną analizą, 200-dniowa SMA będąca ważnym wskaźnikiem wykorzystywanym przez traderów do określania długoterminowych trendów rynkowych, pozostaje kluczową linią wsparcia dla Bitcoina. Co więcej, 50-dniowa SMA jest bliska przekroczenia 200-dniowej SMA. 

Na podstawie danych historycznych współzałożyciel Glassnode stwierdził, iż BTC może przygotowywać się do kolejnych dużych wzrostów. Analityk ten wzmocnił swoje przekonanie o nadchodzącym rajdzie na Bitcoinie. Swoją prognozę oparł on na wykresie makroekonomisty Henrika Zeberga pokazującym wyniki kontraktów terminowych E-mini Nasdaq-100. Wskazał on na pełny wykres zwyżkowy i brak słabości technicznych. 

Capital.com
Advertisement

BTC może odzyskać poziom 36 tys. dol. 

Współzałożyciel Glassnode uznał również, że Rezerwa Federalna (Fed) powstrzyma się od dalszej podwyżki stóp procentowych w nadchodzącym miesiącu. Od zeszłego r. amerykański bank centralny dokonał serii podwyżek stóp procentowych w celu obniżenia inflacji dolara amerykańskiego. 

Biorąc pod uwagę możliwość powrotu płynności na rynek, Negentropic spekuluje, że kurs BTC odzyska poziom 35 tys. dol. za monetę. Obecnie kryptowaluta ta handluje w okolicy 26,2 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni poruszała się ona w wąskim przedziale między poziomem 25,8 tys. dol., a 27,4 tys. dol. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułKurs EUR/USD osiągnął dziś nowe lokalne minima. Fed jest skłonny do „pauzy” w czerwcu
Następny artykułNotowania EUR/USD zbliżają się do poziomu 1,0700. Czy USA stracą “potrójne AAA”?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.