Naga Markets

Bitcoin ucierpi na recesji! Analityk Bloomberga nie cieszy się z pauzy FeduChoć część inwestorów uważa, że prawdziwa hossa na rynku kryptowalut zacznie się, dopiero gdy amerykańska Rezerwa Federalna zmieni stanowisko, tak analityk Bloomberga Mike McGlone przestrzega przed nadmiernym optymizmem. Jego zdaniem Fed zacznie obniżki stóp procentowych dopiero w momencie, gdy gospodarka USA doświadczy recesji, a ta z całą mocą może uderzyć w Bitcoina i szeroki rynek kryptowalut, doprowadzając do kolejnej spektakularnej wyprzedaży.

  • Mike McGlone twiedzi, że Bitcoin musi zacząć przypominać złoto i amerykańskie obligacje, aby obronić się przed możliwą recesją 
  • Kryptowaluta może być postrzegana jako potencjalne zabezpieczenie przed globalnymi zawirowaniami, w innym wypadku skazana będzie na wyprzedaż
  • Bitcoin odbił od wsparcia 26 500 USD. Analityk sugeruje, że to jednak nie koniec problemów 
  • Partnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank, oferujący dostęp do ponad 60 000 produktów inwestycyjnych

Kryptowaluty nie powinny cieszy się z pivotu Fed

Aktualnie rynek kryptowalut wykazuje się wyraźnym niezdecydowaniem. Brak zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych, przy jednoczesnym podwyższonym zaangażowaniu detalistów sprawił, że kondycja tego rynku doświadcza od kilku tygodni stagnacji.Nie bez znaczenia są także rynkowe oczekiwania wobec dalszych decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Jeszcze pod koniec maja z niemal 67 proc. (według danych FedWatch) wyceniano, że Fed zdecyduje się podczas najbliższego posiedzenia (14.06.2023) na kolejną podwyżkę stóp proc. o 25 pb.


SAXOPartnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank - w pełni regulowany duński bank inwestycyjny, oferujący ponad 60 000 produktów inwestycyjnych. Skorzystaj z bezpłatnych subkont walutowych, ochrony środków do 100 000 EUR, geograficznej dywersyfikacji swoich aktywów i polskiego wsparcia klienta. Odkryj platformy dostosowane do potrzeb inwestorów i traderów.

Załóż rachunek już teraz!

Advertisement

Na skutek wypowiedzi przedstawicieli instytucji, scenariuszem bazowym jest miesięczna pauza i kolejne 2 podwyżki w lipcu i wrześniu.

Widać zatem wyraźnie, że amerykański ban centralny nieuchronnie zbliża się do końca cyklu podwyżek stóp procentowych, co przez wielu maksymalistów Bitcoina postrzegane jest jako, silny byczy impuls do wzrostów.

Starszy analityk ds. makro w Bloomberg Intelligence Mike McGlone sugeruje, że rynek zbyt optymistycznie wycenia przyszłość, a amerykańska Rezerwa Federalna, bojąc się powtórki z historii, będzie wolała doprowadzić do recesji, niż odbudowania się inflacji.

Przeczytaj również: Fed doprowadzi do kryzysu i załamania na Wall Street? “Nadciągają poważne siły deflacyjne”, wskazuje Mike McGlone

Tym samym rysuje on  niepokojącą prognozę cenową, sugerując, że trwający spadek wartości Bitcoina może utrzymać się w dającej się przewidzieć przyszłości.

Bitcoin może wrócić w okolice 20 000 USD

W najnowszej edycji raportu “Crypto Outlook, June 2023”, Mike McGlone przedstawia prognozę, w której Bitcoin nie zdołał jeszcze zregenerować sił po wyczerpującym 2022 r.

McGlone przekonuje, że biorąc pod uwagę historyczne tendencje, oraz zarówno czynniki makroekonomiczne, jak i psychologiczne przyszłe perspektywy dla Bitcoina wydają się skłaniać ku niedźwiedziej trajektorii.

Analityk podkreśla, że pod koniec 2019 r. kryptowaluta była wyceniana na około 7000 USD, ale później doświadczyła znacznego wzrostu płynności. Ten niezwykły wzrost budzi uzasadnione obawy o możliwość wystąpienia ryzyka odwrócenia ostatnij tendencji wzrostowej wraz z kurczącym się wolumentem.

Notowania BTC/USD Źródło: TradingView
Notowania BTC/USD Źródło: TradingView

Innymi słowy McGlone podkreśla znaczenie czerwcowego wolumenu handlowego jako potencjalnego punktu zwrotnego dla całego rynku. Jeśli inwestorzy nie zdecydują się zdywersyfikować swojego majątku także na rynku kryptowalut, kupującym może zabraknąć sił do utrzymania strefy wsparcia 26 500 – 27 000 USD, prowadząc do dalszej wyprzedaży najpierw w kierunku 25 000 USD, a następie okrągłych 20 000 USD.

Zdaniem McGlone’a jeśli Bitcoin podąży historyczną ścieżką, to dopiero kolejna odsłona stymulacji światowej gospodarki może przynieść długo wyczekiwany rajd. Do tego czasu rynek kryptowalut powinien stopniowo dryfować, odhaczając kolejne ważne historyczne poziomy, w zależności od panującej mody oraz sentymentu.

Mogło Ci umknąć: Bitcoin to bardziej ryzykowna wersja złota i obligacji, uważa Mike McGlone

Nie bez znaczenia jest także fakt ponownej wyceny recesji w USA, która w przypadku dalszych podwyżek stóp procentowych przez Fed, staje się coraz poważniejszym zagrożeniem.

Jeśli BTC nie porzuci miana ryzykownego aktywa, to zdaniem analityka Bloomberg Intelligence powinien wraz z szerokim rynkiem kryptowalut stopniowo tracić na wartości. Bitcoina zostanie uznany za zabezpieczenie przed globalnymi zawirowaniami, albo ustąpi miejsca zbliżającej się recesji w USA.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.