Naga MarketsBitcoin przebił 50 tys. dol. Sceptyczny inwestor przewiduje wzrost do 100 tys. dol.Bitcoin w środę dobił do nowych szczytów powyżej 51 tys. dol. Czas zatem spojrzeć w przeszłość na prognozę Petera Schiffa, znanego amerykańskiego inwestora, który przed rokiem twierdził, że nie ma szans na to, by kurs Bitcoina przebił poziom 50 tys. dol. Rynek zweryfikował. Teraz, Schiff zapowiada, że BTC może wzrosnąć do 100 tys. dol., ale i tak w końcu obierze kurs w kierunku zera.

  • Schiff w 2010 r. zapowiedział, że złoto podrożeje do 5 – 10 tys. dol. w ciągu 5 – 10 lat
  • Jak wiadomo, ta prognoza się nie sprawdziła
  • Przykład Bitcoina pokazuje, że nie jest to jedyna niesprawdzona predykcja znanego inwestora

Kurs BTC/USD na nowych szczytach

Bitcoin przebił w tym tygodniu poziom 50 tys. dol., warto spojrzeć zatem za posty sceptyków z zeszłego roku i zweryfikować je z obecną sytuacją na rynku kryptowalut. Jeszcze rok temu Schiff na Twitterze napisał, że scenariuszem jest to, że Bitcoin kiedykolwiek dobije do 50 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Schiff podbił stawkę, stwierdzając we wtorek, że wzrost kursu BTC/USD do nawet 100 tys. dol. nie jest wykluczony.

Bitcoin przebił 50 tys. dol. Sceptyczny inwestor przewiduje wzrost do 100 tys. dol.
Notowania kursu BTC/USD. Źródło: tradingview.com

– Teraz, gdy Bitcoin dobił do 50 tys., muszę przyznać, że ruch powyżej 100 tys. dol. nie może być wykluczony. Jednakże, ruch do zera także nie może być wykluczony. Chociaż tymczasowy ruch do 100 tys. jest możliwy, trwały ruch do zera jest nieunikniony. Jeśli nie chcesz uprawiać hazardu, kup złoto. – stwierdził Peter Schiff w poście na Twitterze.

fpmarkets

Amerykański inwestor jest znany ze swojego sceptycyzmu względem najpopularniejszej kryptowaluty. Już wcześniej, Schiff dokonał szeregu niepoprawnych przewidywań co zachowania kursu Bitcoina. W marcu 2020 roku, stwierdził, ze BTC spadnie znacznie poniżej 4 tys. dol.

Zobacz również: Jak kupić Bitcoina w Plus500?

Jak się później okazało ten poziom okazał się dnem dołka, który stał się początkiem trendu wzrostowego trwającego do dzisiaj.

Schiff przyznał się do niepoprawnej prognozy dotyczącej poziomu 50 tys. dol., jednak wciąż nazwał obecny rajd kryptowaluty “największą bańką” w historii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here