Naga MarketsPodczas gdy cena Bitcoina zmaga się z silną bessą już ponad rok, zwolennicy wirtualnych walut nadal mają nadzieję, że ten młody rynek będzie się rozwijać. Znane osobowości tj. Jack Dorsey czy Elon Musk widzą w dalszym ciągu potencjał w Bitcoinie oraz w jego technologii. Do tego szanownego grona dołączył właśnie współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, który powiedział we wczorajszym wywiadzie dla Bloomberga, że pomimo dużej wyprzedaży wciąż eksperymentuje z BTC i wierzy, że od momentu pęknięcia bańki nastąpiło masowe tworzenie wartości dodanej, co w przyszłości może zrewolucjonizować świat.


Kolejny technologiczny autorytet nie traci wiary w Bitcoina

Bitcoin pozostaje pod presją bolesnego rynku niedźwiedzia od ponad roku tracąc około 80% swojej wartości po tym jak osiągnął rekordową wartość prawie 20 000 USD w grudniu 2017 r. Obecnie wielu inwestorów pozostaje zaniepokojonych dalszym losem kryptowalut. Jednak jak zauważa Steve Wozniak bessa doprowadziła do sytuacji w której na rynku pozostali ludzie, którzy wierzą w nową technologię tworząc liczne innowacje.

Widzieliśmy ogromny spadek wartości, ale doprowadziło to do stworzenia dużej wartości dodanej. Miałem dużo Bitcoinów, ale nigdy nie traktowałem tego jako inwestycję, lecz jako eksperyment i wciąż eksperymentuję z tą wirtualną walutą na nowych urządzeniach obsługujących BTC – powiedział Woźniak w rozmowie z Bloombergiem.

Wozniak dodał, że nie chcę być jednym z tych ludzi, którzy ciągle sprawdzają aktualny kurs Bitcoin oraz podkreślił, że ma dużo szacunku dla wierzącego w BTC i założyciela Twittera, Jacka Dorseya.

Dorsey jest także założycielem i dyrektorem generalnym firmy z rynku płatności mobilnych – Square. Jego aplikacja pozwala płacić online, ale też umożliwia użytkownikom handlować za pomocą BTC. Jack nadal wierzy w to, że Bitcoin (BTC) będzie walutą internetu. 

Bitcoin to coś, co narodziło się w Internecie, które zostało opracowane w Internecie, które zostało przetestowane w Internecie… To coś pochodzącego z Internetu. – stwierdził Dorsey podczas wywiadu udzielanego Joe’mu Roganowi opublikowanego 2 lutego.

Na początku lutego poinformował za pomocą twittera, że to właśnie Bitcoin jest obecnie jedyną kryptowalutą, którą posiada.

Również dyrektor generalny Tesli, Elon Musk powiedział tydzień temu, że struktura Bitcoina (BTC) jest “całkiem genialna” i że cyfrowa waluta jest “o wiele lepszym sposobem na przekazywanie wartości niż kawałki papieru”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy rynek kryptowalut stracił na wartości około 400 miliardów dolarów. Jednak jak zauważa zatrudniający w biurze w Nowym Jorku ponad tysiąc deweloperów właściciel ConsenSys, kapitalizacja rynkowa nie odzwierciedla tego co obecnie dzieje się na rynku wirtualnych walut, a w szczególności wokół Ethereum: „Wzrasta liczba zdecentralizowanych sieci, dziennie pojawia się 10 miliardów zapytań API obsługiwanych przez Infurę, Truffle pobierany jest 1 milion dziennie, podobnie jak MetaMask. Jednocześnie działa 12 tysięcy węzłów Ethereum, 48 milionów unikatowych adresów”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here