Naga Markets

Osiągniecie porozumienia ws. limitu zadłużenia USA zmniejszyło obawy o wybuch globalnego kryzysu gospodarczego, do czego doprowadzić mogła by niewypłacalność Stanów Zjednoczonych. Tym samym, na przestrzeni ostatnich dni zaobserwować można było wśród inwestorów wzrost apetytu na rynko, na czym zyskał m.in. Bitcoin. Popularny analityk PlanB uważa, że czołowa kryptowaluta jest prawie gotowa do przekroczenia kluczowego poziomu oporu, co zwiastować będzie kolejną hossę.

Bitcoin musi wybić ponad 29 500 USD

Twórca bitcoinowego modelu Stock-to-Flow (S2F) PlanB pozostaje byczo nastawiony do perspektyw BTC i prognozuje wzrost notowań czołowej kryptowaluty. W jego ocenie, przekroczenie bariery 29 500 dolarów napędzi bowiem kolejną hossę na notowaniach czołowej kryptowaluty.PlanB, którego konto na Twitterze śledzi 1,8 miliona osób wskazuje na poziom ceny zrealizowanej, czyli wskaźnik mierzący wartość wszystkich tokenów po cenie, za jaką zostały zakupione, podzieloną przez liczbę tokenów w obiegu. Ekspert dostrzega, że przekroczenie tej bariery historycznie rozpoczynało kolejne hossy.

Analityk wskazuje, że poziom ceny zrealizowanej znajduje się obecnie w rejonie 29 500 dolarów za BTC.

– BTC tworzy historyczny wzór, który “zawsze” sygnalizuje początek hossy – przyznaje PlanB dodając, że na rynkach byka, czerwone kropki, cena Bitcoina, jest powyżej wszystkich zrealizowanych cen [w] 2017, 2013, 2011 i 2021 roku. Na rynkach niedźwiedzia Bitcoin znajduje się poniżej wszystkich zrealizowanych cen…

– [Bitcoin – red.] jest w drodze do dwuletniej ceny zrealizowanej, co jest wzorem, który historycznie zawsze jest sygnałem początku hossy – dodał analityk.

Bitcoin może wzrosnąć do 1 miliona dolarów

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż PlanB prognozuje wzrost notowań czołowej kryptowaluty do przedziału miedzy 100 tysięcy dolarów a 1 milion dolarów do 2025 roku.

Wzrost do 100 tysięcy dolarów zwiększyłby obecną wartość topowego cyfrowego aktywa o niemal 260 proc. Aby osiągnąć 1 milion dolarów, Bitcoin musiałby wzrosnąć z kolei o blisko 3500 proc.

Kolejna hossa czai się za rogiem

– Nie mam żadnych wątpliwości, że zmierzamy do tego zakresu 100 tys. USD – 1 mln USD (…) Więc tak, jestem bardzo optymistyczny – wskazywał PlanB już w grudniu ub.r.

Analityk dostrzega bowiem, że Bitcoin zazwyczaj osiąga niedźwiedzie dno około 12-18 miesięcy po załamaniu z rekordowo wysokiego poziomu cenowego. Biorąc więc pod uwagę, że od szczytów z listopada 2021 r. do dołków z listopada 2022 r. minęło właśnie 12 miesięcy, czołowa kryptowaluta może być właśnie na początku kolejnego rajdu wzrostowego.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

Plan B poparł swoją byczą projekcję powołując się na Wall Street Cheat Sheet – model rozbijający psychologię cykli rynkowych i wzór, w którym się one rozgrywają. Analityk argumentował, że Bitcoin jest obecnie w fazie “niewiary” – kiedy nowy trend rynkowy pojawia się w środku rynku niedźwiedzia, a “amatorzy” wahają się, czy wierzyć, że trend wzrostowy będzie trwały.

PlanB zwiększa ekspozycję na BTC

Przypomnijmy także, iż twórca bitcoinowego modelu Stock-to-Flow (S2F) sam dokonał niedawno trzeciej inwestycji w BTC. W momencie jego zakupu Bitcoin oscylował w okolicach 20 tysięcy dolarów.

PlanB ujawnił ponadto oś czasu swoich zakupów na przestrzeni lat. Wynika z niej, że każda z jego inwestycji kryptowalutowych miała miejsce w czasie, gdy na rynku panował pesymizm.

Po raz pierwszy zainwestował on w kryptowaluty w 2015 roku, kiedy wiodące cyfrowe aktywo było notowane po około 400 dolarów. Trzy lata później kupił więcej, gdy BTC stał na poziomie około 4000 dolarów. Jego trzecia inwestycja miała miejsce całkiem niedawno, gdy moneta była warta 20 000 dolarów.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.