Naga MarketsTrudność wydobycia bitcoina właśnie odnotowała największy procentowy spadek od czasu pojawienia się koparek ASIC, co miało miejsce pod koniec 2012 roku. Chodzi o korektę o ponad 16 proc. Dla górników to powód do świętowania, ponieważ rentowność ich działań może znacznie wzrosnąć.

  • Trudność kopania BTC spadła w proc. najmocniej od 8 lat.
  • Dla kopiących to dobre wieści.
  • Powodem jest to, co dzieje się na rynku kopalni BTC w Chinach.

Bitcoin: kopanie staje się prostsze

Trudność miningu spadła do najniższego poziomu od czerwca, według danych zebranych przez BTC.com. Korekta oznacza drugi największy procentowy spadek w dziejach kryptowaluty.

Trudność wydobycia jest względną miarą ilości zasobów potrzebnych do konkurowania o wydobycie nowych bitcoinów. Wzrasta lub spada pod koniec mniej więcej dwutygodniowych okresów w zależności od tego, czy całkowita szacowana moc hash zużywana przez sieć również wzrosła, czy spadła.

mining btc wykres
Źródło: Coindesk

Wtorkowa korekta następuje, gdy wiele firm wydobywczych w chińskiej prowincji Syczuan wyłącza swoje maszyny i przenosi się do regionów z tańszymi źródłami energii po zakończeniu sezonu deszczowego.

Urządzenia te zostaną włączone ponownie w ciągu kilku tygodni, więc trudność zapewne wzrośnie.

Cena bitcoina a kopanie

Ponieważ cena bitcoina znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a ilość energii potrzebnej do wydobycia nowych BTC teraz spadła, „marże wydajnych górników znacznie wzrosną” – wyjaśnił Coindeskowi John Lee Quigley, dyrektor ds. badań w HASHR8, w opublikowanej przez firmę notatce.

Krótko mówiąc, od teraz do następnej korekty trudności działania górników będą „niezwykle lukratywne”.

Należy jednak zaznaczyć, że wtorkowa korekta trudności jest jednak zastanawiająca i godna uwagi. Jak tłumaczy Coindesk, tylko 17 proc. korekt trudności było dotąd ujemnych, a jeszcze mniej – około 2 proc. – osiągnęło aż dwucyfrowe wyniki.

To, co teraz widzimy, jest rzeczywiście anomalią – powiedział Quigley. – Wyższe ceny prawie zawsze prowadzą do większych trudności – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here