Naga MarketsBitcoin trudniejszy w wydobyciu o 37% niż 3 miesiące temu, wynika z danych sieci BTCHashrate sieci Bitcoina stale wzrasta w ciągu ostatnich trzech miesięcy zwiększając swoją wartość o ponad 40% po tym, jak 5 lipca moc haszowania wyniosła poniżej 90 eksahaszy na sekundę (EH/s), będąc pokłosiem chwilowego załamania branży. Trend ten doprowadził do kolejnej serii pięciu przyrostów trudności wydobycia BTC z rzędu z kolejnym wzrostem spodziewanym podczas następnej aktualizacji.

Hashrate stale wzrasta, Antpool zajmuje najwyższą pozycję, anonimowy hashrate powraca

Ogólny hashrate Bitcoin (BTC) powoli, ale systematycznie wzrastał w ciągu ostatnich 90 dni. Obecna moc obliczeniowa sieci oscyluje w granicach 130 EH/s, a trzy miesiące temu była o 40% niższa niż obecnie.W ciągu ostatnich 24 godzin Antpool był najlepszą pulą wydobywczą przeznaczającą hashrate na sieć BTC z 29,7 EH/s lub 20,47% globalnego udziału. Za Antpoolem plasuje się F2pool z 23,58 EH/s lub 16,2% całkowitego hashrate’u BTC, a Pooling przechwytuje 13,2% sieci lub 19,2 EH/s.

Inne główne pule poświęcające ogromne ilości mocy obliczeniowej na kopanie bitcoina to Viabtc, Foundry USA i Btc.com. 1,86 EH/s lub 1,28% globalnego hashrate należy obecnie do nieznanych podmiotów górniczych.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Trudność wydobycia w sieci Bitcoin wzrośnie po raz szósty z rzędu

Wraz ze wzrostem hashrate’u BTC i przetasowaniami w pulach wydobywczych, oczekuje się, że trudność wydobywcza sieci wzrośnie po raz szósty z rzędu. W chwili pisania tego tekstu prognozy zakładają wzrost o 2,99% do 19,57 biliona, zbliżając się tym samym do granicy 20 bilionów. Obecnie trudność wydobywcza BTC wynosi 19,00 bilionów. Wzrost o 2,99% będzie oznaczał, że wydobycie bitcoina będzie o 37% trudniejsze niż 30 lipca.

Bitcoin trudniejszy w wydobyciu o 37% niż 3 miesiące temu, wynika z danych sieci BTC
Trudność wydobycia Bitcoina wciąż rośnie, o 37% trudniej jest wydobyć BTC niż 3 miesiące temu.

Nadchodzący wzrost jest podobny w wielkości do wzrostu trudności sprzed dwóch tygodni, który wynosił około 3,16%. Największy skok w serii kolejnych wzrostów trudności miał miejsce 25 sierpnia, na wysokości bloku 697 536, kiedy to wskaźnik wzrósł o około 13,24%. Kolejna seria wzrostów trudności wydobycia następuje po serii pięciu spadków algorytmu regulacji trudności z rzędu.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: selvita akcje prognozy | develia giełda | pgnig akcje | kęty kurs akcji | kurs euro | mwig40 notowania | kryptowaluty prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here