Naga MarketsBitcoin: transakcje „na historycznie niskich poziomach”, podaje raport Glassnode dot. BTCW mniej niż tydzień, bitcoin wzrósł z 44 do 50 tysięcy dolarów, co stanowi skok o 14%. Można by się więc spodziewać, że przy tak dynamicznych ruchach sieć będzie tętnić życiem i prezentować dużą aktywność transakcyjną. Jak jednak twierdzi serwis analityczny Glassnode, tym razem nie widać większej aktywności.

Transakcje w sieci Bitcoina na historycznie niskich poziomach

W najnowszym raporcie Glassnode napisano, liczby transakcji są „na historycznie niskich poziomach”, podczas gdy „wolumeny transakcyjne są również niskie, z siecią Bitcoina tworzącą około 18,8 miliardów dolarów dziennego wolumenu”.Jest to mniej niż połowa tego, co obserwowano w okolicach rekordowej ceny BTC w kwietniu i maju. Co więcej, w tym tygodniu nastąpił „zauważalny wzrost” starszych monet – które pozostawały bez ruchu w portfelach przez co najmniej pięć miesięcy, a teraz są coraz częściej sprzedawane.

Dla niewprawnego oka, może to wyglądać tak, jakby HODL-erzy mieli zamiar spieniężyć swoje udziały, ponieważ rynek jest w stagnacji. Ale jest jeszcze jedna miara, która obok ceny bitcoina prezentuje bycze nastroje, mówi Glassnode: Nawet jeśli wydatki na starsze monety wzrosły, ilość BTC w portfelach długoterminowych posiadaczy wzrosła.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Długoterminowy HODL-erzy BTC zwiększają swoje udziały

Podaż długoterminowych posiadaczy, klasyfikowana jako każda moneta niewydana przez co najmniej 155 dni (pięć miesięcy), wzrosła do rekordowego poziomu 12,7 milionów BTC (67% monet w obiegu), zaledwie kilka miesięcy po osiągnięciu najniższego punktu od lat.

Udział długoterminowych HODL-erów w rynku bitcoina. Źródło: Glassnode

invest

Długoterminowi posiadacze skorzystali z wysokich cen w I i II kw., aby spieniężyć część swoich udziałów. Nie sprzedali jednak wszystkiego i gdy zmniejszyli swoje wydatki (co widać po spadających wolumenach transakcji), monety kupione w grudniu do marca w trakcie hossy bitcoina zostały dodane do podaży długoterminowych posiadaczy.

Ożywienie w podaży długoterminowych posiadaczy sugeruje, że inwestorzy nie porzucają znajdującego się w stagnacji statku. Wręcz przeciwnie, wypłaty gotówki wydają się być ograniczone ilościowo – co ma sens, biorąc pod uwagę niski ogólny wolumen transakcji bitcoina – potencjalnie w celu dywersyfikacji portfeli i zabezpieczenia przed ryzykiem.

Jeśli to prawda, sprzedaż przez stare ręce nie jest równoznaczna z „utratą przekonania i masowym wyjściem”, twierdzi Glassnode. Inwestorzy po prostu chcą realizować trochę łatwego zysku, gdy mają taką możliwość.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw dom development | najwyższy kurs forinta | kurs lewa | comarch cena akcji | enea kurs akcji | najniższy kurs forinta | giełda pzu |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here