Naga MarketsBitcoin traci we wrześniu średnio 7%. Najgorszy miesiąc dla kursu BTCW swoim raporcie dotyczącym zmienności rynku kryptowalutowego, amerykańska giełda Kraken prognozuje, że wrzesień przyniesie ujemną stopę zwrotu dla inwestujących w Bitcoina (BTC). 9 miesiąc roku ma być historycznie najgorszym dla cyfrowego aktywa ze średnią stopą zwrotu na poziomie -7%.

  • Bitcoin na przestrzeni całego 2020 roku osiągał słabsze wyniki niż historycznie, tegoroczny wrzesień może być więc szczególnie dotkliwy dla BTC
  • Pomimo krótkoterminowego scenariusza spadkowego Kraken zakłada nową hossę na rynku w kolejnych miesiącach i „agresywną zmienność”
  • Końcówka 2020 roku może posiadać „sporo miejsca” na realizację wyraźniejszych zysków

We wrześniu Bitcoin zazwyczaj spada. Giełda kyrptowalutowa Kraken opublikowała raport

W raporcie zauważono, że historycznie wrzesień jest najgorszym miesiącem w historii Bitcoina, ze średnią stopą zwrotu na poziomie -7%. Kraken zwraca uwagę, że Bitcoin przez większość miesięcy 2020 roku osiągał słabsze średnie stopy zwrotu, wyniki z tego miesiąca mogą być więc jeszcze gorsze niż zwykle.

Pomimo niedźwiedzich perspektyw w krótkim terminie, raport identyfikuje kilka pozytywnych aspektów: przykładowo rekordowy udział Bitcoina w podaży rynku cyfrowych aktywów nie zmienił się w przeciągu 12 miesięcy. „Historycznie, ta dynamika zapowiada nową hossę na rynku”, napisano w raporcie.

We wrześniu historycznie Bitcoin traci najwięcej. Źródło: Kraken

Kraken dodaje, że Bitcoin prawdopodobnie będzie uczestnikiem agresywnej zmienności w miarę oddalania się rynków od lipcowego lokalnego dołka:

Dwanaście razy w przeszłości roczna zmienności Bitcoina osiągała dno pomiędzy poziomem 15-30% przed średnim wzrostem do 140% i powrotem do 196% w przeciągu 94 dni. Pod koniec sierpnia, 38 dni minęło od czasu, kiedy zmienność osiągnęła dołek 23% w dniu 24 lipca, ze wzrostem do 44% i aprecjacją cen o 25% – napisano w raporcie giełdy kryptowalutowej.

Historia ma więc wskazywać, że Bitcoin posiada miejsce do większej wolatywności oraz podążającymi za nią wzrostami cen w kolejnych miesiącach.

Złoto i S&P 500: Bitcoin osiągał chwilową wysoką korelację

Kraken zauważa również, że wrzesień historycznie charakteryzował się najsłabszą średnią zmiennością, co sugeruje, że BTC mogą nie zauważyć silniejszych ruchów przynajmniej do czwartego kwartału 2020 roku.

Jednak kryształowa kula Krakena niekoniecznie jest wiarygodnym przewodnikiem po przyszłych wydarzeniach. Giełda przewidywała ostatnio rajd w zakresie nawet 200% w sierpniu, kiedy notowania osiągały poziom 12 tysięcy dolarów.

W raporcie zauważono, że w sierpniu korelacja Bitcoina ze złotem osiągnęła nowy historyczny szczyt 0,97 po czym spadała ponownie do 0,25. Podobnie Bitcoin osiągał wysoką korelację z S&P 500 przez większą część sierpnia. Po wyznaczeniu lokalnego szczytu na poziomie 0,84, korelacja pomiędzy BTC i S&P 500 spadła do minus 0,02, co sugeruje, że Bitcoin może oderwać się od głównego trendu na rynkach bazowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here