Naga MarketsNajstarsza z kryptowalut, Bitcoin, traci 11 listopada w Narodowy Dzień Niepodległości niemal 3% i powraca pod 9 tys. dolarów. Kus BTC początkowo silnie tracił w piątek, w weekend udawało mu się jednak odrobić straty, do których powraca na początku nowego tygodnia. Nie zmienia to faktu, że cyfrowa waluta nadal balansuje w zakresie konfluencji wsparć i dopiero wybicie poziomu maksimów październikowych pokrywających się z poziomem 200 EMA będzie mogło wywołać silniejszą deprecjację.


Bitcoin traci od początku poniedziałkowej sesji. Kurs BTC testuje lokalne dołki

Bitcoin dynamicznie osuwał się już o 14:00 w piątek, 8 listopada, kiedy w trakcie jednej godziny jego wartość malała o 2,5% i testowała spadkową linię trendu z pierwszej części roku. Kurs BTC wybijał wtedy wyraźnie poziom 9 tys. USD i spadał w okolice 8,7 tys. USD. Przez cały weekend strefa zapewniała strefę wsparcia, od której kryptowaluta dynamicznie odbijała w niedzielę po godzinie17:00, odrabiając z nawiązką piątkowe straty i testując poziom ponad 9,1 tys. USD.

Koniunktura zaczęła odwracać się jednak zaraz po północy, kiedy w pierwszej godzinie poniedziałkowej sesji Bitcoin ponownie wybijał okrągły poziom 9 tys. USD, co pociągnęło za sobą silniejszą wyprzedaż i wywołało ponowny test lokalnych dołków. Z jednej strony kurs BTC wybija psychologiczne wsparcie i 50 EMA, z drugiej cały czas korzysta ze wsparcia 200 EMA, maksimów z pierwszej połowy października oraz wspomnianej przed chwilą linii trendu. Gdyby ta konfluencja została wybita, wtedy najstarsza z kryptowalut może spadać w stronę wsparcia wrześniowo-październikowego na 7,75 tys. USD lub nawet do średnioterminowych minimów na 7,25 tys. USD.

bitcoin kurs btc 11.11
Bitcoin traci na początku nowego tygodnia, w Narodowy Dzień Niepodległości

Na rynku altcoinów również czerwono. W momencie publikacji artykułu zyskuje jedynie Stellar (w skali ostatnich 24 godzin). Wśród pozostałych 15 największych kryptowalut najsilniej tracą natomiast Litecoin (LTC) oraz Bitcoin SV (BSV), których wartość zmniejsza się kolejno o 2,5% oraz 2,3%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here