Naga MarketsW ostatnim czasie doszło do kolejnego zamieszania na rynku kryptowalut, kapitalizacja Bitcoina w stosunku do całego rynku spadła na historyczne minima. Jeszcze na początku 2017 roku Bitcoin odpowiadał za 87 procent kapitalizacji rynku, teraz jest to niespełna 33 procent. Jedna z najpopularniejszych kryptowalut zaczęła być wypychana z rynku przez inne, ale kapitalizacja odpowiadająca za 1/3 rynku jest dalej zbyt wygórowaną wartością.

kapitalizacja BTCŹródło: Coinmarketcap

W ostatnim czasie doszło do mocnej deprecjacji kursu Bitcoina na rzecz innych kryptowalut, tendencja ta prawdopodobnie się utrzyma. Za każdym razem pionier tworzy nowy rynek, ale w długim terminie nie jest to równoważne z utrzymaniem miejsca leadera. Od czasu boomu na kryptowaluty specjaliści opracowali lepszą technologię, która zapewnia tańszy oraz szybszy przekaz płatności, wystarczy spojrzeć na Ether.

Bezpłatne Szkolenia Online

Czy ostatnia wyprzedaż Bitcoina będzie kontynuowana? Z pomocą przychodzą kontrakty terminowe oraz komisja CFTC, która prezentuje aktualne pozycjonowanie się poszczególnych graczy na rynku. Z danych zebranych na drugiego stycznia wynika, że fundusze lewarowane utrzymują większą pozycję krótką na niż długą. Oprócz tego najwięksi Traderzy posiadają kilkukrotnie większą pozycję krótką niż długą. Z kolei mali Traderzy mają w swoim portfelu olbrzymią długą pozycje. Zatem kto ma racje w długim terminie?

Bitcoin – analiza techniczna

Analiza techniczna rynku kryptowalut przysparza problemy, aczkolwiek notowania historyczne pokazały, że utrzymanie BTC/USD powyżej 55 okresowej średniej kroczącej EMA daje większe prawdopodobieństwo wzrostów niż spadków. Aktualnie średnia krocząca znajduje się blisko minimum z ostatniej wyprzedaży w okolicy 11 000 USD. Jeżeli dojdzie do jeszcze mocniejszej korekty, to prawdopodobnie tam się zatrzyma.

Notowania BTC/USD, interwał dzienny

Notowania BTC/USD, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Wracając do pierwszej grafiki, w głównej mierze Bitcoin traci na rzecz Ripple, czyli kolejnej kryptowaluty. Przez niespełna 26 dni notowania Ripple wzrosły o 1000 procent, co odbiło się szerokim echem wśród Traderów na rynku kryptowalut. Tak mocne wzrosty zostały zakończone korektą, która również może znieść XRPUSD w okolicę 55-okresowej średniej kroczącej EMA.

Notowania XRPUSD, interwał dzienny

Notowania XRPUSD, interwał dzienny

Źródło: AdmiralMarketsConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here