Naga MarketsBitcoiin spadaBitcoin walczy o utrzymanie się powyżej poziomu wsparcia 8000 USD na rynku, na którym w ostatnim czasie prawie każdy sygnał wskazuje na niedźwiedzi nastrój. Malejąca liczba zyskownych inwestorów i szokujący 97-procentowy spadek dużych transakcji w ostatnim tygodniu potwierdza, iż spore problemy dotknęły największą na świecie kryptowalutę.


Zobacz również: Bitcoin spadnie poniżej 3,5 tys. USD do lipca 2020 r.? Niedźwiedzi układ średnich dla BTC

Prawie wszystkie wskaźniki Bitcoina na czerwono

Największa na świecie kryptowaluta odniosła spory spadek na początku tygodnia, mimo że większość prognoz przewiduje powolny i stały wzrost cen. Ogromna wyprzedaż spowodowała spadek o ponad 4 procent w czasie krótszym niż 24 godziny, a Bitcoin stara się aktualnie pozostać powyżej 8000 $.

Jednak nie tylko cena spada. Najnowsze dane z firmy analitycznej IntoTheBlock wykazały, że wiele innych sygnałów wskazuje na pesymistyczny nastrój.

Niedźwiedzi sentyment na rynku Bitcoina, Źródło: IntoTheBlock

Bitcoin był jedną z niewielu kryptowalut, na której większość jej posiadaczy nie straciła pieniędzy na swojej inwestycji. Jednak tendencja spadkowa widoczna w ciągu ostatnich kilku dni zwiększyła liczbę adresów, które straciły swoje pieniądze na BTC.

Dla każdego adresu z saldem BTC IntoTheBlock identyfikuje średnią cenę, po której kupiono wirtualne monety i porównuje ją z bieżącą ceną. Mimo, że na plus znajduje się ponad dwie trzecie adresów, liczba osób, których salda wykazują ujemną stopę zwrotu wzrosła w ostatnim tygodniu drastycznie.

Prawie 30 procent adresów Bitcoina traci Źródło: IntoTheBlock

Sieć Bitcoina jest w stagnacji

Zwiększona liczba tracących adresów może być przyczyną stagnacji sieci Bitcoina. Wszystko – od średniej wielkości transakcji po średnie saldo w sieci – spada, a jedynym nieznacznie rosnącym wskaźnikiem jest liczba niedźwiedzi, które pojawiły się na rynku.

Duże transakcje w sieci odniosły ogromny spadek. Liczba transakcji powyżej 100 000 USD zmniejszyła się o prawie 35 procent w mniej niż dwa dni, podczas gdy całkowity wolumen został zmniejszony o połowę.

Duże transakcje BTC zaliczają silne tąpnięcie. Źródło: IntoTheBlock

Wraz ze spadającą liczbą dużych transakcji ogólna liczba transakcji w sieci również spada.

Malejąca liczba transakcji. Źródło: IntoTheBlock

Podczas gdy garstka inwestorów pozostaje optymistyczna, większość analityków i traderów podpisuje się obecnie pod bessą. Jeśli trend spadkowy będzie trwał do końca roku i przez cały 2020 r., Bitcoin może po raz pierwszy wejść w halving podczas rynku niedźwiedzia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina walczy o utrzymanie 8000 USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty kontynuują deprecjację po silnym impulsie wzrostowym zanotowanym 24 i 25 października. W trakcie wtorkowej sesji kurs dotarł w rejon okrągłego poziomu 8000 USD nieznacznie go naruszając. Jeśli w kolejnych dniach dojdzie do jego trwałego przebicia wówczas otworzy to drogę do lokalnego minimum 7293 USD. Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej 9000 USD przywróciłby nadzieję kupującym na ponowny test psychologicznego oporu 10000 USD. Kapitalizacja rynku Bitcoina wynosi ponad 147 mld USD, a wolumen z ostatnich 24 godzin przekroczył 20 mld USD.

Zobacz również: Bitcoin w USA: kandydat na prezydenta mówi, jak uregulować rynek kryptowalut

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here