Naga MarketsBitcoin (BTC USD) traci prawie 8 proc. Także inne kryptowaluty (ETH, LTC) oddają zyskiNa giełdzie Bitstamp cena Bitcoina osiągnęła wczoraj poziom 19490 USD wyznaczając nowy szczyt. Jednakże, na koniec dnia notowania BTC/USD straciły 2,24 proc. Znacznie silniejszą wyprzedaż obserwujemy podczas dzisiejszej sesji. Tracą także inne kryptowaluty, w tym Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC).

  • Rynek kryptowalut był już bardzo wykupiony, a korekta nie jest niczym niezwykłym
  • Inwestorzy realizują zyski po silnym rajdzie cyfrowych aktywów
  • Kluczowe wsparcie na BTC/USD znajduje się w okolicach 17000 USD

Inwestorzy księgują zyski z rajdu wzrostowego

Spadek ceny Bitcoina na giełdzie Bitstamp przekroczył dziś 8 proc., a Ethereum prawie 12  proc. Jeszcze większe osunięcie widoczne było na Litecoinie (LTC/USD), który zniżkował o niemal 13 proc., ale część podaży została już wchłonięta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Strategia – czyli zaplanuj sobie walkę na rynku. Wiking zaprasza na webinar

– Warunki są bardzo wykupione i zobowiązują do korekty. Więc szczerze mówiąc nie sądzę, żeby to było niezwykłe – powiedział Vijay Ayyar, szef rozwoju biznesu giełdy kryptowalut Luno w Singapurze.

Ryan Rabaglia z biura maklerskiego OSL w Hongkongu powiedział, iż obawa o potencjalne o  zaostrzenia regulacji kryptowalut w USA, a także realizacja zysków przez inwestorów pomagają wyjaśnić dzisiejszy spadek cen większości głównych aktywów cyfrowych.

– Nie jest również niczym niezwykłym obserwowanie krótkoterminowego cofnięcia po okresach znacznych, przyspieszonych zysków, ponieważ inwestorzy księgują zyski przed resetem, gdy zmienność opadnie.  Natomiast gdy już opadnie kurz, wrócimy do normalnego działania, a wszystkie średnio- i długoterminowe wskaźniki zwyżkowe nadal są w grze – powiedział Rabaglia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin dociera do kluczowego wsparcia w obrębie 17000 USD

Siłę wzrostów Bitcoina od października br. bardzo dobrze obrazuje średnia 100-okresowa z wykresu dziennego. Jak widać poniżej, notowania BTC/USD znacznie oddaliły się od tej średniej, co wskazuje na silne wzrostowe momentum.

Z perspektywy technicznej nie dziwi więc osunięcie notowań zwłaszcza, że kurs najstarszej kryptowaluty znalazł się w okolicach historycznego szczytu sprzed 3 lat. Wybicie wsparcie przy 17000 USD otwierałoby drogę do większych spadków, nawet w okolice wspomnianej średniej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here