Naga MarketsBitcoiin spadaNotowania najpopularniejszej kryptowaluty spadają w tym tygodniu o niemal 20 procent przebijając poziom wsparcia 10 000 USD. Bitcoin odzyskał dziś trochę na wartości w godzinach azjatyckich, podczas gdy alternatywne kryptowaluty również odnotowały niewielki wzrost, którego już nie widać wczesnym popołudniem. Co stoi za przyczyną tak silnej i nagłej deprecjacji BTC?


Słaba awersja do ryzyka zmniejsza atrakcyjność Bitcoina

Bitcoin spadł w ekstremalnym punkcie spadł aż o 17%, co dało największy dzienny spadek ceny od stycznia 2018 r. Bitcoin jest także po raz pierwszy od czerwca handlowany poniżej 9000 $.

Rynek kryptowalut świeci na czerwono, coinpaprika
Rynek kryptowalut świeci na czerwono, coinpaprika

Inwestorzy wskazują wiele przyczyn wczorajszego spadku – od bezbarwnego wprowadzenia jednodniowych kontraktów terminowych BTC w poniedziałek po ogólną atmosferę pozbawioną ryzyka w tradycyjnych aktywach, co sprawia, że kapitał nie płynie do mniej ryzykownych aktywów tj. Bitcoin na rynku kryptowalut.

Obroty zanotowane pierwszego dnia funkcjonowania Bakkt wyniosły mniej niż 2% transakcji przeprowadzanych pierwszego dnia działania platformy na CME. Do końca dnia w poniedziałek obroty na Bakkt wyniosły zaledwie 72 BTC, z czego tylko 1 BTC w ramach kontraktu dobowego, zaś cała reszta obejmowała kontrakty miesięczne – w porównaniu z aż 5298 kontraktami będącymi przedmiotem handlu tuż po uruchomieniu swojej platformy przez CME w grudniu 2017 roku.

Pierwszy dzień premiery Bakkt okazał się rozczarowujący i otworzył właz, a spadki rozlały się po rynku – powiedział Travis Kling, założyciel kryptowalutowego funduszu hedgingowego Ikigai.

Vijay Ayyar, kierownik ds. rozwoju biznesu z Singapuru w kryptowalutowej giełdzie Luno, dostrzega potencjalne krótkoterminowe minimum około poziomu 7500 USD dla Bitcoina przed końcem roku. W jego ocenie to długo „oczekiwana konsolidacja” po silnym wzroście na początku tego roku.

Akcja cenowa jest napędzana krótkoterminowymi analizami technicznymi, ponieważ każda niska cena, z której odbił się Bitcoin stanowi wsparcie, a każda osiągnięta wysoka cena staje się oporem. Ponieważ krypto jest nadal zdominowane przez krótkoterminowych inwestorów, te techniczne narracje różnych analityków często stają się samospełniającymi się przepowiedniami – uważa Jeff Dorman, dyrektor ds. Inwestycji w Arca.

Zobacz również: Afera w Gdańsku pokazuje, jak samorządowi jest potrzebny blockchain

Bitcoin zamyka się poniżej 100-dniowej średniej kroczącej

pękająca moneta bitcoinWe wtorek kurs Bitcoina po raz pierwszy od marca zakończył sesję poniżej 100-dniowej średniej kroczącej. W kwietniu, maju i czerwcu wirtualna moneta poruszała się niemal parabolicznym wzrostem, który dotarł aż do poziomu 13 852 USD. W ostatnich tygodniach BTC oscylował wokół psychologicznego poziomu 10 000 $.

Kurs BTC spadł wczoraj w okolice poziomu 8000 USD, skąd nastąpiło odreagowanie wzrostowe. Dziś notowania nieznacznie spadają o niecałe 2 procent, a przebicie wczorajszego dołka otworzy drogę do strefy wsparcia 7000 – 7500 USD. Z kolei spadek poniżej poziomu 6000 USD mógłby znacznie wyhamować tegoroczne wzrosty. Z drugiej strony lokalny opór stanowi poziom 9000 USD.

Zobacz również: Bitcoin pękł! Cena BTC najniżej od ponad 100 dni

Kurs BTCUSD, tradingview
Kurs BTCUSD, tradingview

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here