Naga Markets

Bitcoin traci po danych o inflacji z USA, a Ethereum czeka na The MergeRynki kryptowalut w środę próbują zatrzymać silne straty z wtorku wywołane przez coraz silniejsze oczekiwania dotyczące restrykcyjnej polityki monetarnej w USA, przygotowując się jednocześnie na ewentualny wzrost zmienność przed aktualizacją blockchaina Ethereum, czyli wyczekiwany od długich miesięcy The Merge.

  • Bitcoin we wtorek osuwał się o dziesięć procent względem dolara amerykańskiego, ciągnąć za sobą w dół szeroki rynek cyfrowych aktywów
  • W przeciągu następnych kilkudziesięciu godzin inwestorzy czekają na aktualizację sieci Ethereum i zastanawiają się, czy przyniesie ona sporą zmienność na rynku
  • Chociaż BTC i ETH zyskują wyraźnie od wakacyjnych dołków, to od początku roku tracą około 50%
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Kryptowaluty mocno w dół po danych o CPI

Bitcoin (BTC) – największa i najstarsza kryptowaluta – podczas porannego handlu pozostaje blisko poziomu 20 tys. dol., po prawie 10-procentowym spadku dzień wcześniej. Ether (ETH), rodzimy token sieci Ethereum, z trudem pozostaje powyżej 1600 dolarów. Akcje, obligacje i tokeny cyfrowe pogrążyły się we wtorek w silnych spadkach tym, jak rozgrzane dane o inflacji z USA wskazały na dalsze duże podwyżki stóp procentowych w wykonaniu Rezerwy Federalnej (Fed).Fed nie ma innego wyjścia, jak tylko “puścić hamulce, zacieśniać warunki finansowe, podnosić realne rentowności, a to tylko przygniata ryzykowne aktywa” – powiedział w Bloomberg Television Charlie McElligott, strateg makroekonomiczny ds. szerokiego koszyka aktywów w Nomura Securities International Inc.

Takie czynniki makroekonomiczne pojawiają się w momencie gdy rynek kryptowalutowy czeka na aktualizację sieci Ethereum, tak zwane The Merge. Aktualizacja mająca na celu zmniejszenie zużycia energii przez blockchain ma nastąpić w środę późnym wieczorem lub w czwartek i zdaniem analityków może wywołać dodatkową zmienność.

Bitcoin traci po danych o inflacji z USA, a Ethereum czeka na The Merge
Bitcoin po sześciu dniach wzrostów z rzędu tracił mocniej w reakcji na dane inflacyjne z USA. BTC/USD na wykresie dziennym

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szereg usług finansowych jest zbudowanych na podstawie sieci Ethereum, co czyni go krytyczną kryptowalutową autostradą, więc wszelkie błędy w zmianie oprogramowania z tak zwanego konsensusu proof-of-work na proof-of-stake mogą rozprzestrzenić się po szerszym rynku wywołując panikę, niepewność i spadki cen.

– Było już tyle testów, że The Merge będzie najprawdopodobniej bardzo płynny – powiedział Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum, w Bloomberg Television, porównując go do nocnej aktualizacji iPhone’a. Główne usługi oparte na Ethereum są gotowe do aktualizacji, ale niektóre mniejsze mogą wymagać więcej pracy, dodał.

XTB

Rajd Ethereum od połowy czerwca, napędzany częściowo przez szum wokół The Merge, został jednak ostudzony. Zarówno Ethereum, jak i Bitcoin spadły o ponad połowę swojej wartości w 2022 roku. Bitcoin może spaść poniżej 18 000 dolarów, zanim ceny osiągną dno w październiku, twierdzi Mark Newton, szef strategii technicznej w Fundstrat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat akcje rekomendacje | analizy | tauron giełda | kurs dolara kantor | cd projekt kurs akcji | notowania kryptowaluty | kurs jena wykres |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here