Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCSpoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że w wyniku trwających od 15 grudnia 2018 roku wzrostów cena BTC wzrosła o ponad 186% z 3122 USD do niemal 8940 USD. W wyniku tej aprecjacji rynek pokonał kilka istotnych stref oporu, wśród których bez wątpienia najważniejsze wydają się rejony pomiędzy 4190-4350 USD oraz 5850-6100 USD. W minioną niedzielę pokonany został także kolejny opór – 8400 dolarów, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji cen BTC.


Bitcoin znów poniżej 8500 USD

Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo, gdyż już w poniedziałek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Dziś deprecjacja BTC jest jednak jeszcze silniejsza, w efekcie czego najstarsza z walut wirtualnych traci na wartości najszybciej od 22 maja br. a więc od ubiegłej środy. W chwili obecnej coin ten notowany na giełdzie Bitstamp wyceniany jest na 8475 dolarów.

Warto jednak zwrócić uwagę, że dzisiejsza wyprzedaż BTC nie musi jednak zwiastować zmiany nastawienia rynku i powrotu do spadków. Zgodnie z zachowaniem zmiany biegunów mówiącej o tym, że każdy istotny poziom, który w przeszłości stanowił opór, po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu rejonu 8400 USD. Gdyby tylko strefa ta zatrzymała spadki, rynek mógłby wrócić do wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 9900 dolarów.

Zobacz także: Bitcoin po $30 tys. do końca roku. Współzałożyciel Kenetic podaje 3 powody

Bitcoin znów poniżej 8500 USD

Wskaźniki potwierdzają rynek byka na Bitcoinie (BTC) 

Trend wzrostowy potwierdzają również wskaźniki techniczne. Mowa tu o 50-tygodniowej średniej ruchomej oraz dziennym wskaźniku Super Guppy stosowanym przez Josha Ragera.

W przeszłości, zamknięcia 4 kolejnych tygodni ponad 50-tygodniową średnią na notowaniach Bitcoina do dolara sygnalizowały powrót do rynku byka. Tę prawidłowość zauważył na Twitterze Nunya Bizniz, o czym więcej pisaliśmy już wczoraj.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiny nie manipulują rynkiem Forex, twierdzi USA
Następny artykułApator [APT], Comarch [CMR] – Gorące spółki dnia 29.05.2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here