Naga MarketsKorelacja bitcoina ze złotem osłabia się – sugeruje nowy raport Krakena. Z kolei powiązanie z indeksem giełdowym S&P 500 rośnie.

  • Nowy raport Krakena sugeruje, że korelacja BTC ze złotem jest coraz mniejsza.
  • Rośnie zaś związek z akcjami.

Bitcoin straci związek ze złotem

Kraken Intelligence, ramię badawcze dużej amerykańskiej giełdy kryptowalut, Kraken, opublikował „Raport zmienności bitcoina”. Nowy raport opublikowano dokładnie 9 lipca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według raportu znaczny spadek wolumenów i zmienności w ostatnim czasie sprawił, że cały czerwiec jest na rynku BTC najspokojniejszym miesiącem od lutego 2020 r. Spowodowało to również poważne odwrócenie trendu pod kątem korelacji bitcoina z akcjami i złotem.

W związku z tym 30-dniowa korelacja bitcoina ze złotem spadła poniżej rocznej średniej 0,24, aby osiągnąć czteromiesięczne minimum -0,49.

Wzrasta korelacja z S&P 500

Podczas gdy bitcoin staje się coraz mniej skorelowany ze złotem, rośnie korelacja kryptowaluty z indeksami giełdowymi, takimi jak S&P 500. Według Kraken Intelligence nowy trend spowodował, że pod koniec czerwca korelacja bitcoina z S&P 500 wzrosła do 0,65. Analitycy zauważyli, że średnia miesięczna wzrosła o 0,52 ze średniej rocznej wynoszącej 0,26.

Dane Krakena dotyczące korelacji S&P 500 wydają się zbieżne z informacjami udostępnianymi przez cyfrową giełdę aktywów OKCoin na początku tego tygodnia.

Z kolei w czerwcu analityk giełdowy PlanB twierdził, że silna korelacja między bitcoinem a S&P 500 powinna była doprowadzić cenę bitcoin do 18 000 USD.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here