Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Przygody z działaniami hackerów ciąg dalszy. Wirus WannaCry zbiera coraz szersze żniwo, tymczasem w Hollywood prawdopodobnie odnotowano nowy typ cyberprzestępstwa. Z doniesień mediowych wynika, że skradziono kopię najnowszej części Piratów z Karaibów a hackerzy którzy tego dokonali żądają okupu w bitcoinach w zamian za nierozpowszechnienie filmu w sieci.


CEO Disneya już oświadczył, że nie zamierza współpracować z przestępcami. To także nauczka dla nas – naprawdę, uważajcie co klikacie. Każdy link, każdy załącznik do wiadomości email może zawierać potencjalnie groźnego wirusa. Jeśli wasz znajomy wysyła wam sam link – upewnijcie się dwa razy czy to on był rzeczywistym nadawcą wiadomości. A co w dzisiejszym przeglądzie?

Polityka

Nowy prezydent Francji nie próżnuje. Emmanuel Macron już wybrał młodego, pełnego energii kandydata na premiera, a dziś spotka się z Angelą Merkel. Kanclerz Niemiec może być nieco zafrapowana wyborami w własnym kraju, lecz wszystko wskazuje na to, że nie ma się czego obawiać. Niemcy nie dysponują żadnym popularnym populistą który grozi rozdarciem Unii…

Prezydent Turcji, Recep Erdogan będzie gościem w Białym Domu. Trump był jednym z pierwszych polityków, którzy pogratulowali wyniku niedemokratycznego referendum w sprawie zmiany ustroju Turcji. Niemniej od tamtego czasu prezydent Stanów Zjednoczonych zdążył zapotarzyć tureckich Kurdów w potężną ilość broni, co z pewnością wywołało gniew dyktatora. Z pewnością ci dwaj mają sporo do przedyskutowania.

Sytuacja na rynkach

Wydaje się, że na rynki powróciła zwiększona zmienność. Brytyjskie FTSE100 po znakomitych danych dotyczących inflacji tworzy kolejny szczyt w tym miesiacu. Zupełnie inaczej zachowuje się funt, który po lepszych niż zakładały to prognozy danych zanurkował:Nowe szczyty pojawiły się również na indeksach francuskich i niemieckich. Zarówno CAC jak i DAX odnotowały wczoraj silną sesję, dziś natomiast byki nieco osłabły.

Wzrosty dostrzegalne są również na wykresie ropy. Czarne złoto powoli ale nieustannie kieruje się w stronę poziomu 50 dolarów za baryłkę. Wielu analityków twierdzi, że ceny ropy mogą być rebalansowane przed jutrzejszymi doniesieniami z amerykańskich magazynów tego surowca. Wszyscy handlujący na ropie z pewnością wyczekują jutrzejszych danych.

Dominacja Bitcoina?

Wydaje się, że nowe kryptowaluty pojawiają się jak grzyby po deszczu lecz tak naprawdę poza Bitcoinem liczą się zaledwie dwie. Ripple oraz Ethereum zdobyły zaskakującą popularność w ostatnim czasie i to właśnie te dwie waluty zagrażają, zdaniem wielu, dominacji Bitcoina.

Sprawdź warunki handlu kryptowalutami na platformie eToro>>>

Dzisiejszego poranka po raz pierwszy w historii wskaźnik dominacji BTC spadł poniżej 50%. Oznacza to, że Bitcoin odpowiedzialny jest za mniej niż 50% wartości wszystkich coinów dystrybuowanych przez blockchain.

Problem ze skalowalnością BTC wciąż wydaje się być tematem numer jeden wśród analityków. Choć kopalnie zdołały uporać się z wczorajszą kolejką, liczba niepotwierdzonych transakcji w momencie pisania tego podsumowania wciąż przekracza 120 000. Zerkając na platformę eToro nie można nie zauważyć, że społeczność przeszła z inwestowania długoterminowego w BTC od handlu krótkoterminowego. Jeden z traderów których obserwuję wykazał w swoim poście, że BTC wciąż zdaje sie pozostawać w trendzie wzrostowym. Rozmiar wahań jakie obserwujemy na wykresie jest jednak tak duży, że bez problemu można grać na krótko łapiąc drastyczne spadki wyceny BTC. Z drugiej strony Ethereum wciąż może pochwalić się 99% byczym sentymentem – wielu użytkowników eToro jest zdania, że kolejny silny impuls wzrostowy na ETH jest tuż za rogiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Jakaś głupota, to czemu nie winimy walut jak usd PLN eur za to że używa się ich do zakupu narkotyków i broni? Wirus był stworzony przez nsa i znany dobrze Microsoftowi więc mogli to dawno załatać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here