Naga MarketsBitcoinW Comparic24.tv własnie ukazał się kolejny odcinek przeglądu rynku kryptowalut. To seria współtworzona wspólnie z Geco.one, platformą typu margin trading do handlu kryptowalutami z dźwignią 1: 100 i natychmiastową realizacją zleceń dla wszystkich aktywów. W ramach tego projektu przyglądamy się obecnej sytuacji na notowaniach najpopularniejszych kryptowalut takich jak m.in. Bitcoin i Ethereum. W ostatnim odcinku przyglądaliśmy się również BCH, XEM, BNB, XLM, DOT ORAZ DOGE.

  • Dominacja BTC spadła poniżej 50 proc.
  • W przeszłości zwiastowało to hossę na notowaniach Altcoinów
  • Cena ETH wzrosła ponad 3 tys. USD

Bitcoin traci na znaczeniu 

Cena Bitcoina utrzymuje się od kilku dni na względnie stabilnym poziomie poniżej 58 tys. USD. W tym czasie notowania wybranych Altcoinów zauważalnie wzrosły. Tylko na przestrzeni ostatnich 9 dni cena ETH wzrosła np. o niemal 60 proc. To wszystko sprawiło, ze udział Bitcoina w całym rynku kryptowalut spadł poniżej 50 proc. Na uwagę zasługuje fakt, iż to pierwszy raz od sierpnia 2018 r. Warto także zwrócić uwage, ze w przeszłości spadek ten zwiastował początek Altseason.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że cena najstarszej z walut wirtualnych wzrosła w ostatnim czasie w okolice 59 tysięcy dolarów, gdzie pojawiła się niemała reakcja podażowa. 

Wskutek późniejszej deprecjacji kurs BTC osunął się do lokalnego wsparcia w wysokości 55 500 USD. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, notowania Bitcoina mogłyby wzrosnąć nawet do 65 tys. USD. 

Biorąc jednak pod uwagę, że jak dotąd nie pojawiła się w okolicy tego wsparcia żadna większa reakcja popytowa, nie można wykluczyć, iż obecnie testowana strefa zostanie jednak pokonana. Gdyby tak się stało, cena BTC mogłaby osunąć się nawet do 52 500 USD.

Więcej komentarzy nt. Bitcoina oraz analizę kilku kolejnych znajdziesz w przeglądzie rynku z Geco One w telewizji Comparic Rynki.

Jeżeli odcinek Ci się podobał i chciałbyś abym w przyszłym tygodniu przeanalizowali dla Ciebie jakiś wybrany projekt, daj nam proszę znać w komentarzu pod ostatnim odcinkiem na YouTube (tutaj).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs baryłki ropy | cena dolara online | kurs usd | pkn orlen gpw | s&p 500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) powraca do zniżek i oscyluje już coraz bliżej bariery 1,20
Następny artykułZłoty traci, skok inflacji wystawia na próbę cierpliwość członków RPP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here