Naga MarketsBitcoin traci 800 USD w 45 minut! Kurs BTC nie był tak zmienny od 3 m-cyRynek kryptowalut w środę, po godzinie 22:00 czasu polskiego, obserwował silne załamanie. Bitcoin w przeciągu 45 minut osuwał się o ponad 8% tracąc w tym czasie 800 dolarów na wartości nominalnej. Jak zauważa Bloomberg wpłynęło to na nagły skok zmienności najstarszego z cyfrowych aktywów i osiągnięcie najwyższego poziomu od trzech miesięcy. W czwartkowy poranek sytuacja powraca do normy, a kurs BTC oscyluje nad maksimami ze stycznia 2020.


Bitcoin nie notował tak silnego spadku od 21 listopada

Środowe osunięcie cen BTC, którego zdecydowana większość nastąpiła w przeciągu 45 minut, okazało się być najsilniejszą jednodniową deprecjacją kryptowaluty od 21 listopada, kiedy zmierzała w kierunku poziomu 6400 dolarów. Jak widać na poniższym wykresie, jeszcze przed zamknięciem sesji część wczorajszych spadków została skorygowana, a Bitcoin powracał nad poziomy w okolicach 9660 dolarów, gdzie przebiega lokalne wsparcie wyznaczane przez najwyższe poziomy styczniowe.

Bitcoin silnie tracił w czwartkowy wieczór. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin silnie tracił w czwartkowy wieczór. Źródło: Tradingview.com

W przypadku giełdy Bitstamp dzienne minimum zostało rozrysowane na poziomie 9312 dolarów, po czym dołki zostały szybko wybrane przez kupujących szukających okazji do wejścia w rynek BTC i dołączenia do trendu wzrostowego na korzystniejszych poziomach cenowych. Zdaniem ekspertów niespodziewana wyprzedaż przed końcem sesji w Stanach Zjednoczonych miała być jedynie krótkoterminową realizacją zysku w ramach obecnej konsolidacji, w której Bitcoin łapie oddech po aprecjacji obserwowanej niemal nieprzerwanie od drugiej połowy grudnia.

Środowe ruchy spowodowały jednak, że historyczna zmienność Bitcoina znalazła się na najwyższych poziomach od trzech miesięcy. Jak zauważył portal Bloomberg, dziesięciodniowa fluktuacja cen pomiędzy BTC i USD wzrosła do 65%, poziomu obserwowanego ostatni raz 6 listopada ubiegłego roku.

Bitcoin z największą zmiennością od listopada. Źródło: Bloomberg.com
Bitcoin z największą zmiennością od listopada. Źródło: Bloomberg.com

90 na 100 największych kryptowalut traci po spadkach Bitcoina. EOS, Litecoin i Bitcoin Cash w czołówce

Jak wynika z danych portalu Coinpaprika, środowa deprecjacja Bitcoina pociągnęła za sobą cały rynek kryptowalut, na którym w momencie publikacji artykułu spadki notuje 90% z grona 100 największych altcoinów (w ujęciu dobowym). W gronie tym na wyróżnienie zasługują między innymi EOS, Litecoin oraz Bitcoin Cash, w przypadku których deprecjacja jest najdotkliwsza i wynosi od 8% do nawet 10%. Przełożyło się to oczywiście negatywnie na łączną kapitalizację rynku, która spada o niemal 5% i powraca do okolic 282 miliardów dolarów.

Coin360.com

Wspomniany powyżej EOS, testował wczoraj siatkę średnich ruchomych i spadał na najniższe poziomy od drugiej połowy styczna. Przed zamknięciem sesji odbijał jednak z poziomu 3,62 USD do 3,97. 50 EMA została jednak pokonana i wsparcie na wysokości poziomów z ubiegłego miesiąca stoi obecnie otworem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCelon Pharma [CLN], Braster [BRA] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza dla początkujących: GBP/AUD – w trendzie wzrostowym
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here