Naga Marketsbitcoin płoniePrzełom poniedziałkowej i wtorkowej sesji przyniósł silniejszą deprecjację najstarszej z kryptowalut. W efekcie Bitcoin tracił niemal 800 dolarów w przeciągu dwóch godzin i obecnie znajduje się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów. Ostatni raz kurs BTC testował tak niskie poziomy w drugiej połowie maja. Wyprzedaż na rynku Bitcoina pociągnęła za sobą również altcoiny, zmniejszając łączną kapitalizację rynku kryptowalutowego o 25 miliardów dolarów.

Aktualizacja godzina 13:20: Bitcoin nadal utrzymuje się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów i zdaniem niektórych obserwatorów rynku za część spadków mógł odpowiadać flash crash notowań BTC/CAD na giełdzie Kraken, gdzie wartość spadała chwilowo o 99%.

Te artykuły również Cię zainteresują

Bitcoin poniżej ważnego wsparcia, kurs BTC jednak nadal od kluczowego testu?

Chociaż Bitcoin silnie tracił w trakcie zaledwie dwóch godzin handlowych (w nocy, gdy płynność jest zdecydowanie mniejsza), to eksperci uspokajają, że do silniejszych spadków nadal daleko. Wybicie okrągłego poziomu 8 tysięcy dolarów może niepokoić, jednak główne wsparcie znajduje się na wysokości 7 tysięcy dolarów (wzmacniane przez 50 EMA). Zdaniem Michaela Novogratza, kurs BTC może konsolidować w przedziale 7-10 tysięcy dolarów przez kilka następnych miesięcy i tak naprawdę dopiero wybicie wspomnianego zakresu pozwoli osiągnąć większą zmienność kursową.

Bitcoin kurs BTC 4 czerwca
Bitcoin spada poniżej 8 tysięcy USD. Kurs BTC na wykresie dziennym

Aktualizacja godzina 13:20:

W godzinach popołudniowych kurs BTC próbował odrabiać część dotychczasowej deprecjacji, jednak poziom 8 tysięcy dolarów będzie pełnił rolę istotnego oporu. Jeżeli sesja zamknie się poniżej, wtedy presja spadkowa może się utrzymywać:

Bitcoin po 13:00 nadal nie potrafi pokonać istotnego oporu wyznaczanego przez 8 tys. USD. BTC/USD H1

Zobacz również: Bitcoin zamknął najlepszy okres od 17 miesięcy. Kurs BTC zyskiwał 75%

W przeciągu ostatnich 24 godzin, Bitoin tracił 7% swojej wartości, wpływając na silniejsze spadki głównych altcoinów. W czołówce najgorzej radzi sobie EOS i Cardano tracące łącznie około 10%. Silnie osuwa się również Bitcoin Cash, IOTA i Litecoin, w przypadku których spadki przekraczają 9%. W efekcie łączna kapitalizacja rynkowa wyraźnie się kurczyła, spadając do poziomu niespełna 254 miliardów dolarów, najniższego od ponad dwóch tygodni.

Wracając do samego Bitcoina, to jeżeli sesja zamknie się ostatecznie pod poziomem 8 tysięcy dolarów, wtedy dolne ograniczenie konsolidacji znajdujące się tysiąc dolarów niżej będzie narażone na ponowne testy. Kurs BTC odrobił już jednak cześć nocnych strat, istnieje więc szansa, że przed północą byki ponownie wypchają notowania nad okrągły pułap.

100 tysięcy dolarów – tyle docelowo ma kosztować Bitcoin?

Max Keiser, znany publicysta ekonomiczny i inwestor na rynku kryptowalut w zeszłym tygodniu stwierdzał, że Bitcoin docelowo osągnie wartość 100 tysięcy dolarów. “Kryzys, który się teraz rozwija, mniej dotyczy handlu, a bardziej kolejnego etapu światowego kryzysu bankowego. (…) Będzie to gwałtowne i szybkie” stwierdzał Kaiser, mówiąc o kryzysie z ostatniej dekady.

Prognoza Kaisera co do ostatecznej ceny BTC pochodzi oryginalnie z 2011 roku. Chociaż od tego czasu najstarsza z kryptowalut notowała serię silnych przecen, w okolicach 80%, to zdaniem eksperta są to naturalne cykle rynkowe, a Bitcoin stopniowo i wytrwale zmierza w kierunku prognozowanej przez niego wyceny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here