Naga MarketsW godzinach przedpołudniowych notowania Bitcoina testowały sesyjne maksima powyżej 12320 USD. Punktualnie o godzinie 12:30 rozpoczęła się natomiast silniejsza fala wyprzedaży, która w przeciągu pięciu minut odjęła od wartości BTC 2,5%. Łącznie w przeciągu jednego kwadransa Bitcoin tracił ponad 5% i spadał w okolice 11,6 tys. USD zaliczając niewielki flash crash.


Kurs BTC nagle znosi wtorkowe zyski. Bitcoin niespodziewanie odwraca

Poniższy wykres pięciominutowy pokazuje jak silna była dynamika spadków BTC w przeciągu zaledwie kilkunastu minut, kiedy notowania słabły o 5%, a z wartości odcięto niemal 700 dolarów. Rynek altcoinów nie reagował wyraźniej na nagłe ruchy Bitcoina, jednak jego zmienność również wzrastała w przypadku wybranych tokenów:

Bitcoin silnie tracił w przeciągu 15 minut. Kurs BTCUSD M5
Bitcoin silnie tracił w przeciągu 15 minut. Kurs BTCUSD M5

W szerokiej perspektywie wykresu dziennego widać natomiast, że Bitcoin oddawał całe wtorkowe zyski i przechylał szalę na korzyść sprzedających. Notowania spadają więc poniżej poniedziałkowego zamknięcia i oddalają się od ponad miesięcznych szczytów, które były testowane przed południem.

Jeżeli wtorek zamknie się w obecnej formie, rynek otrzyma wyraźną formację fałszywego wybicia i odrzucenia lokalnych maksimów, co może być okazją do korekty w kierunku poziomu 10 tys. USD. Przed wydaniem osądu warto jednak poczekać na zamknięcie dnia oraz świecy D1.

Bitcoin rysuje podażowy pin bar na interwale dziennym. Kurs BTCUSD D1
Bitcoin rysuje podażowy pin bar na interwale dziennym. Kurs BTCUSD D1

Zobacz również: BTC traci niemal 2 tys. USD w 15 minut. Winna Coinbase?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here