Naga MarketsBTC bitcoinZmienność Bitcoina nadal pozostaje niewielka, kryptowaluta traci jednak na wartości piątą sesję z rzędu i we wtorek o godzinie 08:20 osuwa się o 0,8% poniżej poziomu 10200 dolarów. Kurs BTC powoli zbliża się do psychologicznego wsparcia na wysokości 10 tysięcy dolarów, a na rynku wyraźnie widać brak kupujących. Z kolei Ethereum, drugi pod względem kapitalizacji cyfrowy token, rośnie w pierwszej połowie tygodnia i podchodzi w okolicę granicy 200 dolarów.


Bitcoin czeka na odbicie od ważnych wsparć. Czy byki utrzymają 10 tys. dolarów?

Bitcoin ostatni raz znajdował się poniżej granic 10 tysięcy dolarów na początku września. W efekcie, pomimo, że poziom przynajmniej w teorii pełni rolę psychologiczne wsparcia, to jego wybicie przez notowania wcale nie jest takie trudne. Istotniejsza strefa byczej akumulacji znajdować może się nawet 1000 dolarów niżej w okolicach minimów z lipca tuż nad poziomem 9 tysięcy dolarów. W związku z tym nie można wykluczyć możliwości wybicia obecnego wsparcia i zejścia wyraźnie niżej.Co prawda mogłoby to spotkać się ze wzmożoną paniką HODLerów, jednak od strony technicznej Bitcoin nadal utrzymywałby się w średnioterminowej konsolidacji, która rozpościera się aż od wspomnianych minimów do szczytów z czerwca pod 13 tysiącami dolarów.

Bitcoin bez zmienności od początku września, traci jednak 5. sesję z rzędu. Źródło: tradingview.com
Bitcoin bez zmienności od początku września, traci jednak 5. sesję z rzędu. Źródło: tradingview.com

Więcej na temat obecnej sytuacji Bitcoina oraz o najważniejszych wydarzeniach z rynków kryptowalutowych w porannym programie Comparic24.tv prowadzonym przez Tomasza Rozmusa. Zapraszamy na Crypto Flash:

Ethereum najsilniejszym wśród altcoinów, testuje 200 dolarów

W momencie gdy Bitcoin jest spokojny, na rynku altcoinów również panuje cisza. Wyjątkiem jest Ethereum, który zyskiwał w poniedziałek niemal 5% i testował poziom 200 dolarów ostatni raz obserwowany w połowie minionego miesiąca. Wtorkowa sesja przynosi ponowną próbę wybicia poziomu, jednak ten będzie pełnił – przynajmniej w krótkim terminie – rolę istotnego oporu.

O godzinie 08:20 skromne zyski w ujęciu dobowym notowały również Dash i Litecoin umacniające się kolejno o 1,8% oraz 1,7%. Po przeciwległej stronie rynku znalazły się natomiast Bitcoin SV oraz Binance Coin tracące 2% oraz 2,6%.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here