Naga MarketsKurs kryptowalut Ethereum ETH Litecoin LTC Bitcoin BTCChociaż w poniedziałek Bitcoin rysuje czwartą świecę spadkową z rzędu, to w miniony weekend spadki kryptowaluty były jedynie marginalne. Kurs BTC nadal utrzymuje się wyraźnie nad istotnym wsparciem na wysokości 10 tysięcy dolarów i nadal nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Wpływa to również na spadek aktywności rynku altcoinów, na którym jedynie Ethereum wybija nowe, lokalne maksima i zyskuje w skali tygodnia niespełna 10%.


Bitcoin nadal w miejscu. Kurs BTC pokona konsolidację w tym miesiącu?

Chociaż analitycy wieszczą, że wybicie przez notowania Bitcoina poziomu 10 tysięcy dolarów będzie bardzo trudne, to brak reakcji popytowej w długim okresie czasu może zwiększyć niecierpliwość rynkową i spowodować aktywizację sprzedających. Od pierszej połowy sierpnia, Bitcoin nie przesuwał się nad poziom 11 tys. USD, a we wrześniu coraz wyraźniej konsoliduje zmniejszając z każdą sesją zakres swojej zmienności. Potwierdzeniem był miniony weekend, w którym wartość BTC zmieniała się poniżej jednego procenta, wcześniej przyzwyczajając inwestorów do zdecydowanie silniejszych ruchów.

Krótkoterminowe średnie ruchome są mocno wypłaszczone, co potwierdza silną i wąską konsolidację. Dopiero wybicie przedziału tysiąca lub dwóch tysięcy dolarów, którzy trzyma obecny ceny w ryzach, pozwoliłby mocniej zmienić obecną sytuację:

Bitcoina na wykresie dziennym. Źródło: tradingview.com
Bitcoina na wykresie dziennym. Źródło: tradingview.com

Więcej na temat sytuacji na rynku kryptowalut w kolejnym tygodniu września w programie Crypto Flash prowadzonym przez Tomasza Rozmusa:

Ethereum wspina się na trzytygodniowe szczyty. Czy kurs ETH pokona 200 USD?

W momencie gdy Bitcoin stoi w miejscu, druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta – Ethereum – próbuje odbijać od wielomiesięcznych minimów. W efekcie w poniedziałek kurs ETH wybija 190 dolarów i testuje najwyższe poziomy od końca sierpnia, znajdując się na trzytygodniowych maksimach. Od zeszłego poniedziałku Ether zwiększa swoją wartość o niemal 10% i inwestorzy zaczynają się zastanawiać, czy istnieje szansa powrotu nad pułap 200 dolarów. Ten stanowił ważne wsparcie w pierwszej części wakacji, miesiąc temu został jednak wybity i od tego czasu popyt nie potrafi wybić cen wyżej.

Gdy ostatni raz notowania Ethereum pokonywały opory na wysokości 200 dolarów, wtedy cena dynamicznie rosła w kierunku 300 dolarów (aprecjacja z maja i czerwca). Ciężko stwierdzić, czy tym razem będzie podobnie, z całą pewnością ulżyłoby to jednak kupującym.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here