Naga MarketsBitcoin traci 4% przez koronawirusa. Bitcoin SV i Binance Coin również silnie w dółPoniedziałkowa fala niepokojów wywołana nowymi ogniskami chińskiego koronawirusa w innych częściach świata rozlała się nie tylko na tradycyjne, ale również na kryptowalutowe giełdy. Bitcoin tracił ponad 3% i kontynuuje spadki we wtorek, podnosząc pytania co do jego skuteczności jako bezpiecznej przystani w czasie rynkowej awersji do ryzyka. Razem z BTC traci również szeroki rynek cyfrowych aktywów, a w gronie największych z nich najmocniej osuwają się Chainlink (-9,4%), Tezos (-7%), Bitcoin SV (-6,2%) oraz Binance Coin (-5,8%).


S&P 500 traci najsilniej od sześciu miesięcy, Bitcoin od ponad tygodnia

Amerykański indeks S&P 500 tracił w poniedziałek 3,35% na otwarciu nowego tygodnia, co było najsilniejszym jednosesyjnym spadkiem od sześciu miesięcy. Chociaż deprecjacja Bitcoina przybierała podobny zasięg, to przy o wiele większej zmienności rynku kryptowalut było to ruch mieszczący się w ramach przeciętnych fluktuacji.

Do tej pory jednak Bitcoin reagował wzrostowo na skok awersji do ryzyka na światowych rynkach, między innymi w temacie koronawirusa, zyskując sobie miano cyfrowej wersji bezpiecznej przystani (zaraz obok złota, franka i jena). Wczorajsze zachowanie BTC i innych kryptowalut pokazuje jednak, że na rynku również pojawiła się niepewność – co prawda nadal daleko jej do paniki z Wall Street – co może wznowić trwającą wśród inwestorów debatę czy najstarsza z kryptowalut może być zaliczana do grona bezpiecznych instrumentów w trakcie wyłączenia globalnego ryzyka (risk-off).

Bitcoin we wtorek na luksemburskiej giełdzie Bitstamp traci kolejne 1,55% i rysuje dzienne minima na wysokości okrągłego poziomu 9500 dolarów. Kurs BTC testuje obecnie dolne ograniczenie konsolidacji rysowanej od połowy bieżącego miesiąca i gdyby lokalne dołki zostały pokonane to kryptowaluta otwiera sobie drogę do poziomu 9 tysięcy dolarów gdzie przebiega 38,2% zniesienia Fibonacciego oraz strefa szczytów z pierwszej połowy stycznia:

Bitcoin traci przez koronawirusa. Czy kurs BTC zatrzyma spadki? Źródło: Tradingview.com
Bitcoin traci przez koronawirusa. Czy kurs BTC zatrzyma spadki? Źródło: Tradingview.com

Kryptowaluty tracą razem z BTC: Ethereum, Ripple, Litecoin i inne w dół

W gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji ciężko doszukiwać się jakichkolwiek pozytywnych akcentów. Wszystkie tracą w skali dobowej, a deprecjację najsilniej widać w przypadku tokenów Chainlink i Tezos gdzie wynosi kolejno ponad 9% i 7% oraz na Bitcoin SV oraz Binance Coin (spadki rzędu 6%).

Źródło: Coin360.com

Na pogorszeniu nastrojów traci łączna kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów, która we wtorek topnieje o niemal 2,5% i osuwa się poniżej progu 280 miliardów dolarów. Co prawda główne aktywa podobnie jak Bitcoin utrzymują się jeszcze w okolicach lokalnych maksimów, jednak kilka dni kontynuacji korekty spadkowej mogłoby otworzyć drogę do zdecydowanie silniejszych przecen.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmbra [AMB], PlayWay [PLW] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza dla początkujących: AUD/USD – dominacja podaży
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

1 KOMENTARZ

  1. Uważam że cena wielu akcji oraz kryptowalut znacznie wzrośnie. Szczególnie kryptowaluy ponieważ koronowirus generuje również zyski np. w przemyśle farmaceutycznym. Dodatkowo przemawia za tym fakt, że jeżeli produkty nie są dostępne w sklepach, wtedy trzeba kupić je internetowo co również sprzyja rynkowi i znacząco wspomaga rynek wirtualny. Przepowiednia o szybujączym Ethernum jest coraz bardziej możliwa i tym razem to on pociągnie za sobą wszystkie allcoiny.
    Czekamy na niebotyczne wzrosty kryptowalut w szczególności ETH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here