Naga MarketsBitcoin traci 4. dzień z rzędu. Litecoin pokonuje psychologiczne wsparcieW trakcie poniedziałkowej sesji notowania Bitcoina testowały ponad dwumiesięczny dołki, ostatecznie jednak zamykały się nad strefą wsparcia w okolicach 7800 dolarów. We wtorek kurs BTC próbuje kontynuować spadki i traci czwartą sesję z rzędu oddając od sobotniej sesji około 1400 dolarów wartości. Na szerokim rynku kryptowalut widać wyhamowanie poniedziałkowych spadków, Ethereum, Bitcoin Cash i Binance Coin pomimo tego kurczą się jednak o kolejne 3%, a Litecoin osuwa się pod psychologiczną barierę 50 dolarów.


Bitcoin odporny na Czarny Poniedziałek? Z całego rynku kryptowalut zniknęło 30 miliardów dolarów

W momencie gdy amerykańska giełda notowała jedną z najgorszych sesji od wielkiego kryzysu finansowego, a dolar osuwał się na osiemnastomiesięczne minima, kurs Bitcoina w trakcie Czarnego Poniedziałku na światowych rynkach zachowywał się relatywnie spokojnie. Co prawda w kluczowym momencie sesji osuwał się o około 5%, dzień kończył jednak ze stratą zaledwie 1,2%, utrzymując aktualną strefę wsparcia wyznaczaną przez maksima z listopada ubiegłego roku w okolicach 7800 dolarów.

O wiele mniej spokojny okazał się jednak szeroki rynek kryptowalutowy, na którym dominowały dwucyfrowe spadki. W efekcie w przeciągu jednej sesji z ekosystemu cyfrowych aktywów wymazano ponad 30 miliardów dolarów wartości.

Bitcoin traci czwartą sesję z rzędu, utrzymuje się jednak nad lokalną strefą wsparcia. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin traci czwartą sesję z rzędu, utrzymuje się jednak nad lokalną strefą wsparcia. Źródło: Tradingview.com

Altcoiny uspokają się po poniedziałkowym załamaniu. Litecoin wybił jednak ważną strefę wsparcia

We wtorek spadki nadal się utrzymują (w ujęciu dobowym) zostały jednak mocno wygaszone. W czołówce o ponad 3% osuwają się jedynie Ethereum, Bitcoin Cash oraz Binance Coin. Litecoin traci około 2% i spada poniżej 50 dolarów, co może wywołać silniejsza przecenę w kolejnych dniach.

Spadki na rynku kryptowalut ograniczone we wtorek. Źródło: Coin360.com
Spadki na rynku kryptowalut ograniczone we wtorek. Źródło: Coin360.com

Kluczowego poziomu wsparcia w odróżnieniu od Bitcoina nie utrzymał wspomniany przed chwilą LTC, który osuwa się poniżej poziomu ważnej strefy wsparcia i otwiera sobie drogę do grudniowych minimów rysowanych tuż nad poziomem 34 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here