Naga MarketsBitcoin traci 4. dzień z rzędu. Litecoin pokonuje psychologiczne wsparcieW trakcie poniedziałkowej sesji notowania Bitcoina testowały ponad dwumiesięczny dołki, ostatecznie jednak zamykały się nad strefą wsparcia w okolicach 7800 dolarów. We wtorek kurs BTC próbuje kontynuować spadki i traci czwartą sesję z rzędu oddając od sobotniej sesji około 1400 dolarów wartości. Na szerokim rynku kryptowalut widać wyhamowanie poniedziałkowych spadków, Ethereum, Bitcoin Cash i Binance Coin pomimo tego kurczą się jednak o kolejne 3%, a Litecoin osuwa się pod psychologiczną barierę 50 dolarów.


Bitcoin odporny na Czarny Poniedziałek? Z całego rynku kryptowalut zniknęło 30 miliardów dolarów

W momencie gdy amerykańska giełda notowała jedną z najgorszych sesji od wielkiego kryzysu finansowego, a dolar osuwał się na osiemnastomiesięczne minima, kurs Bitcoina w trakcie Czarnego Poniedziałku na światowych rynkach zachowywał się relatywnie spokojnie. Co prawda w kluczowym momencie sesji osuwał się o około 5%, dzień kończył jednak ze stratą zaledwie 1,2%, utrzymując aktualną strefę wsparcia wyznaczaną przez maksima z listopada ubiegłego roku w okolicach 7800 dolarów.

O wiele mniej spokojny okazał się jednak szeroki rynek kryptowalutowy, na którym dominowały dwucyfrowe spadki. W efekcie w przeciągu jednej sesji z ekosystemu cyfrowych aktywów wymazano ponad 30 miliardów dolarów wartości.

Bitcoin traci czwartą sesję z rzędu, utrzymuje się jednak nad lokalną strefą wsparcia. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin traci czwartą sesję z rzędu, utrzymuje się jednak nad lokalną strefą wsparcia. Źródło: Tradingview.com

Altcoiny uspokają się po poniedziałkowym załamaniu. Litecoin wybił jednak ważną strefę wsparcia

We wtorek spadki nadal się utrzymują (w ujęciu dobowym) zostały jednak mocno wygaszone. W czołówce o ponad 3% osuwają się jedynie Ethereum, Bitcoin Cash oraz Binance Coin. Litecoin traci około 2% i spada poniżej 50 dolarów, co może wywołać silniejsza przecenę w kolejnych dniach.

Spadki na rynku kryptowalut ograniczone we wtorek. Źródło: Coin360.com
Spadki na rynku kryptowalut ograniczone we wtorek. Źródło: Coin360.com

Kluczowego poziomu wsparcia w odróżnieniu od Bitcoina nie utrzymał wspomniany przed chwilą LTC, który osuwa się poniżej poziomu ważnej strefy wsparcia i otwiera sobie drogę do grudniowych minimów rysowanych tuż nad poziomem 34 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/CHF, CHF/JPY, GBP/NZD
Następny artykułPoranek z rynkami – Waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale szlachetne 10.03.2020 [WIDEO]
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here