Naga Markets

Bitcoin traci 4. dzień z rzędu. Ethereum, Dogecoin i Shiba Inu mocniej tracąBitcoin spada czwarty dzień z rzędu, ponownie wybijając psychologiczny próg 20 000 dolarów, ponownie zwiększając ryzyko pogłębienia rynku niedźwiedzia oraz presji z strony sprzedających. Deprecjacja pokryła się z umocnieniem dolara amerykańskiego oraz ponad dwuprocentowymi spadkami Wall Street podczas wtorkowej sesji.

  • Podążając za Bitcoinem (BTC), w przeciągu ostatniej doby ponad 6% traci również Ethereum (ETH) spadając do poziomu 1121 dol.
  • W gronie 20 największych kryptowalut najgorzej radzą sobie memiczne-tokeny: Shiba Inu (SHIB) oraz Dogecoin (DOGE) tracą około 10%
  • Mocniejsze spadki widoczne są również na wykresach Solany (SOL), BNB, Polkadot (DOT) oraz Litecoina (LTC), gdzie przekraczają 7%
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Bitcoin powraca poniżej poziomu 20 tysięcy dolarów

Największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej jest obecnie notowana na poziomie 19 912 dol., co oznacza spadek o około 4% w ciągu ostatnich 24 godzin, ponieważ inwestorzy zwracali uwagę na najnowszy napływ zniechęcających danych gospodarczych.We wtorek Conference Board stwierdziła, że zaufanie konsumentów do gospodarki spadło do najniższego poziomu od prawie dekady, co jest oznaką niepokoju wywołanego rosnącą inflacją, niepokojami geopolitycznymi i obawami przed recesją. Raport ten zbiega się w czasie ze spadkiem indeksu nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan, który w zeszłym tygodniu osiągnął najniższy poziom w historii.

– To bardzo niespokojny okres na rynkach, więc świętowanie nie trwało zbyt długo – napisał Craig Erlam, starszy analityk rynku w Oanda, nawiązując do ostatnich ruchów.

Bitcoin traci 4. dzień z rzędu. Ethereum, Dogecoin i Shiba Inu mocniej tracą
Notowania BTC/USD spadają poniżej 20 tysięcy dolarów. Źródło: KuCoin

Na wykresie Bitcoina widać, że próba aprecjacji została zatrzymana na wysokości strefy 21,9-22 tysięcy dolarów. Cztery dni spadków z rzędu mogą ponownie rozpędzić niedźwiedzie, szczególnie jeżeli wykres zamknie się na interwale dziennym poniżej psychologicznej bariery 20 tys.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

NED

Ethereum również w dół, silnie tracą Shiba inu i Dogecoin

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej Ethereum, znajduje się obecnie wyraźnie poniżej bariery 1200 dol., co oznacza spadek o ponad 6% w ujęciu dobowym. Większość innych głównych kryptowalut również pozostaje na minusie, a SHIB i DOGE spadły odpowiednio o 11 i 9 procent. Te popularne monety meme prowadziły w rankingach stóp zwrotu na przestrzeni ostatnich sesji, tendencja uległa jednak nagłemu odwróceniu.

Bitcoin traci 4. dzień z rzędu. Ethereum, Dogecoin i Shiba Inu mocniej tracą
Notowania ETH/USD konsolidują na lokalnych dołkach. Źródło: KuCoin

Ethereum obecnie porusza się w wąskiej strefie konsolidacji rysowanej od pierwszej połowy miesiąca, a głównym oporem wydaje się być strefa 1200 dol. Dopóki ceny utrzymują się nad wsparciem 1000 dol. presja sprzedażowa powinna być jednak ograniczona przynajmniej w pewnym stopniu.

Jeżeli chodzi o Dogecoina, to ten w poniedziałek testował poziom 0,078 dol., najwyższy od 10 czerwca. Od tego czasu DOGE spada jednak w okolice 0,065 dol.

Kryptowaluty tracą podążając za Wall Street

Spadki kryptowalut podążały za rynkami akcji, które spadały drugi dzień z rzędu, gdy zeszłotygodniowe zwyżki coraz bardziej odchodziły w cień. Nasdaq, skupiający się na technologii, spadł o prawie 3%, podczas gdy S&P 500 spadł o 2% i nadal pozostaje na terytorium rynku niedźwiedzia, co oznacza, że jego wartość osuwa się o co najmniej 20% od poprzedniego maksimum.

W środę inwestorzy będą oczekiwać wypowiedzi szefów banków centralnych, którzy spotkali się na forum w Portugalii, na temat globalnej gospodarki. W dalszej części tygodnia inwestorzy zwrócą uwagę na spadek majowych wydatków na konsumpcję osobistą (w ujęciu miesięcznym) oraz czerwcowy indeks menedżerów ds. zakupów w sektorze wytwórczym, który jest powszechnie uznawanym wskaźnikiem miesięcznej aktywności gospodarczej publikowanym przez niekomercyjny Instytut Zarządzania Podażą (ISM).

Bitcoinowy Jezus oskarżony o nieoddanie 47 mln dol. w USDC

Na rynki kryptowalut powróciły wydarzenia, które w ciągu ostatnich dwóch miesięcy powodowały niepokój. Dyrektor generalny terminowej giełdy kryptowalutowej CoinFLEX oskarżył zwolennika Bitcoin Cash i znanego inwestora Rogera Ver’a o to, że jest mu winien 47 milionów dolarów w stablecoinie USDC. Ver napisał na Twitterze we wtorek, że “pojawiły się plotki”, że nie wywiązał się z długu wobec kontrahenta. Jego zdaniem to jednak kontrahent “jest winien znaczną sumę pieniędzy”.

Po tym, jak pojawił się raport, że giełda kryptowalut Huobi Global może zredukować zatrudnienie o ponad 30%, urzędnik konkurencyjnej giełdy OKX ogłosił plany zwiększenia zatrudnienia o 30%.

Erlam z Oandy był pesymistą co do ścieżki rynków kryptowalutowych w nadchodzących dniach “biorąc pod uwagę strumień negatywnych nagłówków w ciągu ostatnich kilku miesięcy”.

– Obawiam się, że w nadchodzących tygodniach może pojawić się ich więcej i zastanawiam się, czy społeczność również, biorąc pod uwagę niezdolność do uzyskania jakiejkolwiek trakcji powyżej 20 000 dol. – napisał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen kurs | cena akcji pzu | prognoza btc | btc news | oncoarendi akcje notowania | eurocash akcje kupno | notowania ropy brent |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here