Naga MarketsBitcoin traci 3. sesję z rzędu, spada do 9 tys. USD. Ether, XRP i Bitcoin Cash również silnie tracąPo rozpoczętej we wtorkowe popołudnie kontynuacji wyprzedaży, Bitcoin traci również w środę, wybijając kolejne techniczne wsparcie i schodząc na najniższe poziomy od 4 lutego. Kurs BTC testował poziomy tuż nad poziomem 9 tysięcy dolarów, tracąc trzecią sesję z rzędu. Deprecjacja najstarszego cyfrowego aktywa ciągnie za sobą w dół cały rynek. Ether traci ponad 6%, XRP i Bitcoin Cash niemal 8%, a Bitcoin SV osuwa się o ponad 12%.


Bitcoin nadal traci. Silniejsza korekta, czy szansa na odbicie?

We wtorek sesja na rynku BTC zamykała się ze stratą 3,6%, a w środę kryptowaluta dodaje kolejne 1,6% do deprecjacji. Łącznie od początku tygodnia Bitcoin osuwa się o niemal 8,5%, wybijając dolne ograniczenie konsolidacji, pokonując 50-okresową średnią ruchomą oraz maksima z pierwszej połowy stycznia. W efekcie kryptowalucie brakuje już naprawdę niewiele do testu psychologicznego pułapu 9 tysięcy dolarów.

O ile ten nie zostanie pokonany i zapewni notowaniom wsparcie, to obecna strefa może być dobrą okazją do wchodzenia w długie pozycje, z celem na wysokości nawet 13 tysięcy dolarów. – Rynek Bitcoina przez pryzmat ostatnich miesięcy nauczył mnie jednego (…) Nie ma czegoś takiego jak pewnik na Bitcoinie, on potrafi w każdej chwili dość szybko odwrócić. Mimo tego, że jesteśmy blisko targetów zejście nadal może się pojawić, następnie re-akumulacja i ostateczne wybicie 10 tys. dolarów. Następnie strefa 13 tysięcy dolarów może zostać osiągnięta do połowy marca – komentował w pierwszej połowie miesiąca Maksymilian Bączkowski.

Bitcoin spada kolejną sesję z rzędu i narusza kolejne techniczne wsparcia. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin spada kolejną sesję z rzędu i narusza kolejne techniczne wsparcia. Źródło: Tradingview.com

Gdyby jednak scenariusz prowzrostowy nie został zrealizowany, a kurs BTC pokona poziom 9 tysięcy dolarów, wtedy kolejna strefa znajduje się na wysokości 8200 dolarów, gdzie przebiegają ponad miesięczne dołki oraz dynamiczne wsparcie zapewniała 200 EMA.

Kryptowaluty sieci Ethereum, Ripple oraz Bitcoin Cash i Bitcoin SV również silnie w dół

Kolejny dzień spadków Bitcoina napędza deprecjację na rynku altcoinów. Kapitalizacja cyfrowych aktywów kurczy się o kolejne 4,5% i osuwa do poziomu 264 miliardów dolarów (najniższego od niemal miesiąca).

Ether zmniejsza swoją wartość o ponad 6% i jest wyceniany na 240,62 dolarów, XRP osuwa się o 7,64% i kosztuje 0,2433 dolarów, Bitcoin Cash traci natomiast 7,86% i wraca w okolice 336 dolarów. Jeszcze mocniej spada kolejny z młodszych kuzynów oryginalnego Bitcoina, Bitcoin SV. BSV zmniejsza wartość o ponad 12% i kosztuje w momencie publikacji artykułu niespełna 235 dolarów.

Źródło: Coin360.com
Źródło: Coin360.com

Na szerokim rynku altcoinów widać trzeci dzień powszechnych spadków z rzędu, które napędzane są deprecjacją na Wall Street i światowych parkietach giełdowych. Indeks S&P 500 na wtorkowym zamknięciu tracił ponad 3% drugi dzień z rzędu i spadał na najniższe poziomy od początku grudnia. Japoński rynek rozszerzył deprecjację również na środę, co może utrzymać negatywne nastroje w innych częściach świata kolejny dzień z rzędu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPGNiG nadal bez dna. Kolejny przystanek przy 3 zł
Następny artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) pokonał 4,30, dolar pod presją cięć stóp FED
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here