Naga MarketsOd momentu rozrysowania rekordowych szczytów tuż pod pułapem 20 tysięcy dolarów, notowania Bitcoina tracą w tym tygodniu już 20% na giełdzie Bitstamp, gdzie chwilowo osuwały się pod poziom 16 tysięcy. Z drugiej strony dynamiczną aprecjację notuje młodszy kuzyn BTC, Bitcoin Cash, który w przeciągu 24 godzin wzrastał w rekordowym momencie o ponad 50%, pokonując bez większych problemów barierę 3 tysięcy dolarów.


Dołek najstarszej kryptowaluty na $15800

Środowa sesja przynosi osunięcia o ponad 10% – co prawda od połowy listopada Bitcoin obserwował praktycznie nieprzerwane wzrosty, to trwająca któryś dzień z rzędu korekta budzi niepokój wśród spekulantów kryptowalutowych przyzwyczajonych głównie do byczego kierunku rynku.Chociaż ciężko doszukiwać się konkretnych powodów odwrócenia tendencji aprecjacyjnej – do czynienia mamy najprawdopodobniej z najzwyczajniejszą korektą – to zdaniem części ekspertów może to być efekt zaprezentowania przez CBOE oraz CME kontraktów terminowych na Bitcoina:

„Notowania Bitcoinowych futuresów ułatwiają graczom instytucjonalnym handel na BTC. Pozwalają jednocześnie na krótką sprzedaż krptowaluty, co było bardzo trudne w przypadku braku płynnych kontraktów terminowych” – podaje Makoto Sakuma z NLI Research Institute.

BTC/USD TradingView

Powyższy wykres pokazuje, że poziom 16 tysięcy dolarów był testowany już dwukrotnie, jak na razie jednak sprawdza się jako wsparcie. Czyżby był doskonałą okazją do „promocyjnych” zakupów, prawie 4 tysiące USD poniżej dotychczasowego ATH?


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Coinbase doda do oferty Bitcoin Cash? Informacja wypycha kryptowalutę na rekordowe poziomy

W momencie gdy na Bitcoinie jesteśmy świadkami krwawej łaźni, to będący efektem forka głównej sieci blockchain token Bitcoin Cash radzi sobie nad wyraz dobrze. Notowania dynamicznie zyskiwały na początku dzisiejszej sesji, w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin odbijając od pułapu 2 tysięcy dolarów, do poziomu powyżej 3600 dolarów. Powodem tak nagłego skoku miała być informacja, że giełda Coinbase umożliwi swoim klientom kupno, sprzedaż oraz przesyłanie BCH.

invest
Źródło: Coinmarketcap.com

Chwilę po uruchomieniu handlu na parze BCHUSD, ten został zablokowany w przypadku Coinbase oraz GDAX ze względu na nadmierną zmienność. Sytuacja powróci do normy, gdy operatorom giełdy uda się zapewnić dostęp do wystarczającej ilości płynności – według niektórych informacji, nagły skok wyceny na lokalnej giełdzie miał spowodować, że Bitcoin Cash wyceniany był nawet po $8500.

BCH/USD TradingView

Jeżeli dzisiejsza sesja zamknie się powyżej poziomu 3 tysięcy dolarów, wtedy dotychczasowe maksima z pierwszej połowy listopada odejdą w zapomnienie, a byki otrzymają nową bazę rozpędową do kontynuacji wzrostów. Po trzech sesjach tak dynamicznej aprecjacji zdrowsze byłoby jednak wejście w stan krótkoterminowej korekty.

Co ciekawe, w trakcie wczorajszej sesji informowaliśmy, że właściciel Bitcoin.com sprzedał wszystkie swoje Bitcoiny i wymienił je na Bitcoin Cash. Niewątpliwie udało mu się wychwycić odpowiedni moment na taki transfer wręcz idealnie.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here