Naga MarketsBitcoin traci 2% w poniedziałek. Ethereum, Ripple i Litecoin idą w jego śladyPo spokojnym weekendzie, początek nowego tygodnia przynosi spadki na rynku kryptowalut. Bitcoin osuwa się o ponad 2% i testuje lokalne wsparcie, a w jego ślady idą wszystkie największe cyfrowe aktywa. Ethereum osuwa się o 1,5%, Ripple traci 3,5%, Bitcoin Cash i Bitcoin SV około 1,5%, a Litecoin ponad 3,5%. W efekcie łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego 24 lutego kurczy się o 2,15% i spada do 284 miliardów dolarów.


Bitcoin znalazł nową strefę konsolidacji, kurs BTC tuż pod pułapem 10 tysięcy dolarów

Od rozrysowania lokalnych szczytów w drugiej połowie lutego nad poziomem 10350 dolarów, Bitcoin znajduje się w konsolidacji, której dolne ograniczenie pokrywa się ze szczytami styczniowymi, wypadając na wysokości 9600 dolarów. Najstarsza z kryptowalut porusza się więc w wąskim, niespełna 800-dolarowym kanale zmienności, który może być pierwszym dłuższym przystankiem po wzrostach obserwowanych niemal nieprzerwanie od końcówki grudnia.Bitcoin koryguje w poniedziałek. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin koryguje w poniedziałek. Źródło: Tradingview.com

Jeżeli kurs BTC wybijałby dołem z obecnego zakresu, to ważna strefa wsparcia znajduje się w okolicach poziomu 9 tysięcy dolarów, gdzie wypada jednocześnie 38,2% zniesienia trendu wzrostowego z ostatnich kilku miesięcy oraz maksima z pierwszej części stycznia. Z kolei wybicie drugą stronę otworzyłoby drogę do najwyższych poziomów od września 2019 i zwiększyło szansę testu strefy 11 tysięcy dolarów.

Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash I SV oraz Litecoin tracą – czerwono na rynku altcoinów

Na szerokim rynku altcoinów ciężko doszukiwać się wzrostów. Poniedziałkowy poranek to dominacja niedźwiedzi i spadki w gronie głównych cyfrowych aktywów. Jak wspominano we wstępie, Ethereum oraz Bitcoin SV oraz Cash notują raczej skromną deprecjację w zakresie 1,5%, silniej traci jednak Litecoin oraz Ripple, których wartość zmniejsza się o około 3,5%.

Źródło: Coin360.com
Źródło: Coin360.com

Liderem deprecjacji jest jednak Tezos (XTZ), który w poniedziałek traci niemal 8% i testuje najniższe poziomy od tygodnia. Podobnie jak inne główne altcoiny utrzymuje się jednak w konsolidacji na wysokości lokalnych maksimów. W jego przypadku dopiero trwalsze wybicie strefy 2,8, gdzie wypadają minima z drugiej części miesiąca mogłoby oznaczać okazję do silniejszej wyprzedaży.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here