Naga MarketsW trakcie środowego poranka Bitcoin notuje skromne spadki w zakresie 2%, a najsilniej w gronie 20 największych kryptowalut osuwają się Monero oraz Binance Coin, które w momencie publikacji artykułu oddają kolejno 4,5% oraz 1,8% swojej wartości (w ujęciu dobowym). Po stronie wzrostowej wyróżnia się natomiast Bitcoin Cash, Ripple oraz Ethereum, wzrosty z ostatnich 24 godzin oscylują jednak w okolicach 2%. Zdecydowanie lepiej prezentują się natomiast zyski z ostatnich 7 dni – w ich przypadku BCH zaoferował inwestorom ponad 33% zwrotu z inwestycji.


Bitcoin walczy z wakacyjnymi minimami. Kurs BTC na razie przegrywa potyczkę?

Po nieudanych próbach wybicia okrągłego, psychologicznego oporu na wysokości 10 tysięcy dolarów, Bitcoin korzysta ze wsparcia na wysokości minimów wakacyjnych, rysowanych w lipcu oraz sierpniu. Cena jednak coraz silniej napiera na poziom 9200 dolarów, który jest dolną granicą wspomnianego wsparcia – jego ewentualne wybicie może zwiększyć presję spadkową i doprowadzić do testu konfluencji ważnych poziomów dla kupujących. Mowa tutaj o wybitej w zeszłym tygodniu spadkowej linii trendu oraz o siatce średnich ruchomych:

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin traci w środę ponad 2% i napiera na wsparcie z wakacji. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin traci w środę ponad 2% i napiera na wsparcie z wakacji. Źródło: Tradingview.com

W ujęciu miesięcznym Bitcoin cały czas rysuje jednak wzrostową świecę i do końca sesji czwartkowej musiałby spaść o 11%, aby odwrócić tę tendencję. Co prawda jest to jak najbardziej możliwe (szczególnie jeżeli pod uwagę weźmie się dynamikę z drugiej połowy miesiąca), analitycy są jednak zdania, że BTC zamknie październik wzrostowo, co zatrzyma passę trzech miesięcy spadków z rzędu.

Monero na dołkach, Ripple i Ethereum próbują skromnie odbijać

Na rynku altcoinów najsilniej tracące w ostatniej dobie tokeny Monero poruszają się w okolicach tegorocznych minimów. Z Binance Coin jest zdecydowanie lepiej, gdyż token osuwa się po teście ponad miesięcznych maksimów i nadal utrzymuje w kanale wzrostowym.

Patrząc natomiast na prowzrostowe kryptowaluty, to Bitcoin Cash w środę chwilowo próbował wybijać poziom 300 dolarów oraz ponownie naruszać 200 EMA, testując poziomy z połowy września, bardzo szybko oddawał jednak zyski i wracał w okolice cen otwarcia. Ripple na swoim koncie ma natomiast ponowny test 0,31 USD, gdzie wypadają maksima miesięczne, reagując pozytywnie na informacje o rosnącej liczbie transakcji realizowanych poprzez sieć. Ethereum odbijało natomiast od wsparcia na wysokości 182 dolarów, zatrzymując się pod 192 dolarami – poziom w środę jest również miejscem gdzie realizuje się korekta spadkowa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here