Naga Marketsbitcoin płonieŚrodowy test 13 tysięcy dolarów okazał się nieudany i Bitcoin odwracał wczoraj, tracąc ostatecznie niespełna 4%. Deprecjacja jest kontynuowana również w czwartek, gdzie najstarsza z kryptowalut osuwa się o kolejne 6%, spadając pod 11,5 tys. USD na luksemburskiej giełdzie Bitstamp. Bardzo silnie tracą również altcoiny, w przypadku których deprecjacja sięga około 20% w skali jednej doby.


Bitcoin traci przez wypowiedź prezesa FED?

Najważniejszym wydarzeniem środowej sesji było wystąpienie prezesa Rezerwy Federalnej przed amerykańskim Kongresem. W reakcji na jego wypowiedzi dolar tracił, indeksy giełdowe testowały historyczne maksima i zdaniem ekspertów osuwać miał się również Bitcoin. Rynek miał negatywnie odebrać komentarze polityka dotyczące ostrzeżeń związanych z projektem Libra, nad którym pracuje Facebook. Jego zdaniem, praca nad kryptowalutą nie może być kontynuowana dopóki „poważne obawy” nie zostaną rozwiane oraz przedyskutowane. W trakcie trwającego przez trzy godziny wystąpienia kurs BTC tracił około 7%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem Tomasza Rozmusa deprecjacja z ostatnich 24 godzin jest tylko i wyłącznie zwyczajnym ruchem korekcyjnym i dopiero wybicie okrągłego poziomu 10 tys. USD da powody do silniejszych obaw: „Spadki na BTC wydają się być normalną korektą a nie odwróceniem trendu. Kapitał włożony ponad ceną 10 tys. USD wciąż tam jest i cena powinna być w okolicy 10-10.6 tys. USD broniona w przypadku dalszego obniżania kursu. Rynek wciąż jest mało dojrzały co widać po opiniach i komentarzach. Bardzo łatwo „nabrać” go podczas euforii i tak samo bardzo łatwo „wystraszyć” spuszczając o kilkanaście procent. To oczywiście daje przewagę bardziej doświadczonym graczom, którzy rozgrywają zarówno panikę jak i korzystają z pozytywnych nastrojów” – komentuje w programie Crypto Flash prezes giełdy Tokeneo.

Niezależnie od powodów spadków, Bitcoin rysuje dwie świece spadkowe z rzędu i traci łącznie ponad 10% w przeciągu doby. Strefa wsparcia w okolicach 10 tys. USD wygląda jednak na mocną, gdzie dodatkowo podtrzymuje ją 50-okresowa średnia ruchoma, poniżej której cena nie schodziła od wielu miesięcy.

bitcoin kurs BTCUSD
Bitcoin reaguje na słowa Powella, czy też korekcyjne odbija od oporu? Kurs BTC/USD D1

Altcoiny krwawią. Bitcoin SV, Bitcoin Cash i Ethereum z silnymi spadkami

Chociaż rynek altoicnów niemrawo reagował na wzrosty kursu BTC z pierwszej połowy tygodnia, to jego spadki wywołały dynamiczną reakcję głównych cyfrowych aktywów. W efekcie Bitcoin SV (BSV) oraz Bitcoin Cash (BCH) tracą prawie 20%, a w ich ślady podąża również druga z największych kryptowalut Ethereum, osuwająca się o 13%. BSV testuje poziomy w okolicach 150 USD i znajduje się najniżej od końca maja, BCH pokonuje czerwcowe minima i testuje poziomy poniżej 320 USD ostatni raz obserwowane dwa miesiące temu, a Ethereum powraca pod pułap 300 USD i wybija 50 EMA (pierwszy razo d kwietnia), testując poziomy z czerwca.

Spojrzenie na notowania altcoinów
Spojrzenie na notowania altcoinów

Jak można się domyślać, negatywnie odbiło się to na łącznej kapitalizacji rynkowej, która 11 lipca spada w okolice 310 miliardów dolarów, spadając z lokalnych szczytów o niemal 50 miliardów. Dominacja Bitcoina wśród ekosystemu cyfrowych aktywów nadal jest natomiast bardzo wysoka i wynosi 65%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here