Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCCzwartkowa sesja jest niezaprzeczalnie najgorszą w wykonaniu Bitcoina od grudnia 2017 roku, kiedy dynamicznie osuwał się z historycznych maksimów. Najpierw w środę Bitcoin notował chwilowy flash crash, który w przeciągu 15 minut doprowadził do spadku wartości o 8%, następnie przez cały czwartek kontynuował spadki, testując ostatecznie poziom 10,4 tys. USD. Na wykresie dziennym powstała świeca spadkowa o zasięgu -16%, co jest największym jednodniowym osunięciem od 30 miesięcy.


Bitcoin najpierw silnie w górę, teraz silnie w dół

Na początku tego tygodnia kurs BTC testował 18-miesięczne maksima tuż pod poziomem 14 tysięcy dolarów, natomiast w jego drugiej połowie zdecydowanie traci. Największa z kryptowalut dostępnych w obiegu znajduje się w silnym trendzie wzrostowym od początku kwietnia, zyskując od tego czasu 260%, nadal jednak odstaje od osiągniętych w grudniu 2017 roku historycznych szczytów w okolicach 20 tysięcy dolarów.

O godzinie 21:55 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, Bitcoin tracił ponad 16%, znajdując się wyraźnie poniżej bariery 11 tysięcy dolarów. Tym sposobem w przeciągu jednego dnia udało się znieść aż trzy dni wzrostów.

Bitcoin kurs BTC D1
Bitcoin na wykresie dziennym. BTC/USD D1 traci w czwartek ponad 16%

Warto przypomnieć, że ostatnia seria aprecjacji na rynku kryptowalutowym zostało zapoczątkowana przez najnowszy projekt Facebooka, który ogłosił chęć zaoferowania swojej własnej kryptowaluty Libra. Przyciągnęło to do rynku ponownie większe zainteresowanie oraz inwestorów detalicznych, którzy wspierali wzrost ceny. Traderzy szukają również alternatyw dla tradycyjnych rynków takich jak złoto i amerykańskie obligacje w związku z obawami o słabnący wzrost światowej gospodarki oraz napięcia handlowe na linii USA oraz Chiny. Czwartkowa, niespodziewana deprecjacja pokazuje jednak, że Bitcoin – podobnie jak instrumenty w zakresie wielu innych klas aktywów – potrafią nagle odwrócić nawet najsilniejszy trend.

Bitcoin H1 spadki
Bitcoin i dwa kluczowe momenty spadków w przeciągu 24 godzin. BTC/USD H1

Zobacz również: Bitcoin jeszcze w tym roku po 50, a nawet 100 tysięcy dolarów, prognozuje analityk

EOS, Bitcoin Cash, Bitcoin SV i Ethereum również silnie tracą

Jak można się spodziewać, tak silna deprecjacja Bitcoina wywołała także deprecjację na rynku altcoinów. Spadki o ponad 20% w ujęciu dobowym notują EOS oraz Bitcoin Cash, około 18% tracą natomiast Bitcoin SV, Dash oraz Ethereum. W efekcie kapitalizacja rynku kryptowalut kurczy się o kilkadziesiąt miliardów dolarów w przeciągu 48 godzin, wracając poniżej pułapu 300 miliardów dolarów.

rynek altów
Rynek altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com

Jak twierdzą jednak Tom Lee oraz John McAfee, rynek altcoinów wkrótce czekać ma silniejsze odbicie. W swoich wypowiedziach skupiali się głównie na Litecoinie oraz Ethereum, w ich ślady powinny pójść jednak również pomniejsze tokeny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Polecam najpierw zaznajomić się z terminem “flash crash”, bo to co wczoraj się działo to zwykła realizacja dużych zysków przez grubasa i nie ma to nic wspólnego z flash crashem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here