Naga MarketsAuthor: fdecomite Creative Commons Attribution License
Author: fdecomite
Creative Commons Attribution License

Początek roku przyniósł ze sobą dynamiczną korektę wzrostów Bitcoina, które obserwowaliśmy od połowy zeszłego roku. W przeciągu zaledwie kilku sesji BTC osłabiał się o około 300 dolarów, z czego ostatnia „cegiełka” została dołożona w trakcie środowego handlu. Winowajcą mogą być najnowsze działania Banku Ludowego Chin (PBoC).


Chińskie giełdy BTC pod ostrzałem banku centralnego

Jak wynika z najnowszych doniesień agencji prasowej Reutera, PBoC miał rozpocząć dochodzenia w sprawie trzech popularnych giełd kryptowalut – BTCC, Huobi oraz OKCoin – w sprawie rzekomego prania brudnych pieniędzy oraz manipulacji rynkowych. Nieoficjalnie wiadomo natomiast, że rząd zaniepokojony jest odpływem funduszy z lokalnej gospodarki, gdzie kryptowaluty są ku temu coraz popularniejszym instrumentem.

Pogłoski doprowadziły do osunięcia się kursu Bitcoina w skali 10% – z poziomów około $910 do $790. W momencie redagowania artykułu, BTC/USD według wyceny Bitstamp walczy z okrągłym poziomem $800:

BTC/USD D1
BTC/USD D1

Jak wynika z informacji opublikowanych na Twitterze przez BTCC, siedziba giełdy została odiwedzona przez chińskich urzędników. Nie wpłynęło to jednak na zaburzenie funkcjonowania giełdy, która działa normalnie. Jej właściciele zachęcają użytkowników do racjonalnego podejścia do pogłosek spekulujących na temat wizyty i niepopadania w panikę.

O ile w długim terminie dokładniejsze prześwietlenie lokalnej branży wyjdzie jej jedynie na dobre – lokalny rynek bowiem dojrzeje i poprawi się jego regulacja, jakość usług – to w ujęciu krótkoterminowym z pewnością odbije się na wolumenach oraz cenie BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here