Naga MarketsBitcoin na liściachPo godzinie 16:20 Bitcoin zaczął dynamiczniej tracić, w efekcie czego na luksemburskiej giełdzie Bitstamp osuwał się o ponad 1,6% i testował najniższe poziomy od niemal 3 tygodni. Dynamiczna deprecjacja miała miejsce w przeciągu zaledwie pięciu minut, spychając najstarszą z kryptowalut poniżej istotnej strefy wsparcia i w kierunku wybitej w październiku linii trendu. Kurs BTC osiągnął poziom 8549 USD pogłębiając tym samym minima z listopada.


Bitcoin źle rozpoczyna tydzień. Kurs BTC traci drugi dzień z rzędu

Poniedziałkowa sesja i spadek o ponad 3% całkowicie zniosły weekendowe próby odbicia od istotnej strefy wsparcia, którą współtworzyły spadkowa linia trendu z pierwszej części roku, maksima z połowy października oraz 200-okresowa średnia ruchoma EMA. We wtorek Bitcoin otwierał się na wysokości wspomnianej strefy, jednak w drugiej części dnia tracił i schodził poniżej 8600 USD, na najniższe poziomy od niemal trzech tygodni.

Po godzinie 16:20 miejsce miała chwilowa, dynamiczniejsza deprecjacja, w związku z którą kurs BTC chwilowo testował 8549 USD zbliżając się do spadkowej linii trendu, którą udało się wybić w minionym miesiącu. Po jej teście cześć spadków została szybko odrobiona, jednak najstarsza z kryptowalut nadal przesuwa się po czerwonej stronie rynku:

Bitcoin po godzinie 16:20 dynamiczniej tracił i testował 3-tygodniowe dołki. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin po godzinie 16:20 dynamiczniej tracił i testował 3-tygodniowe dołki. Źródło: Tradingview.com

Silniej tracą również altcoiny wśród których najgorzej radzą sobie Stellar (-5,3%), Litecoin (-2,2%) oraz Ethereum (-1,5%). Litecoin w momencie osunięcia kursu Bitcoina chwilowo spadał poniżej poziomu 60 dolarów i narusza 50 EMA – strefę wsparcia, która trzyma notowania w ryzach od 5 listopada. Z kolei Ethereum pokonuje wsparcie na 185 dolarów utrzymując się w okolicach lokalnych minimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here