Naga MarketsBitcoin ma potencjał, by stać się alternatywą dla złota w XXI wieku. Marion Laboure, starszy ekonomista i strateg rynkowy w Deutsche Banku, uważa, że kapitalizacja rynkowa branży kryptograficznej wynosząca ponad bilion dolarów sprawia, że wirtualne waluty ​​są zbyt ważne, by je ignorować. Ekspert wskazała trzy powody, dzięki którym ​​największa kryptowaluta na świecie może stać się bezpieczną przystanią. Kurs BTC/USD odbija w środę powyżej poziomu 42 000 USD.

  • Deutsche Bank wydaje się iść pod prąd i zaczyna uwzględniać przyszłość, w której kryptowaluty stają się normą
  • Chociaż BTC jest zupełnie innym rodzajem aktywów niż waluty fiducjarne, wiele osób postrzega go jako ochronę przed inflacją
  • „Ludzie zawsze szukali aktywów, które nie były kontrolowane przez rządy”, podkreśliła Laboure
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin (BTC): Stała podaż czyni go atrakcyjnym zabezpieczeniem przed drukowaniem pieniędzy

Podczas gdy duże starsze systemy bankowe mogą nie wydawać się zbyt chętne do uznania wpływu branży kryptograficznej, Deutsche Bank wydaje się iść pod prąd i zaczyna uwzględniać przyszłość, w której kryptowaluty stają się normą. W niedawnym wywiadzie analityk Marion Labore podzieliła się stanowiskiem banku w sprawie kryptowalut i wyjaśniła, dlaczego wierzy w potencjał bitcoina.Labore zauważył, że chociaż BTC jest zupełnie innym rodzajem aktywów niż waluty fiducjarne, wiele osób postrzega go jako ochronę przed inflacją. Wszystkie waluty fiducjarne mają podaż kontrolowaną przez banki centralne, więc stała podaż bitcoina wynosząca 21 milionów tokenów czyni go atrakcyjnym zabezpieczeniem przed drukowaniem pieniędzy.

Ludzie zawsze szukali aktywów, które nie były kontrolowane przez rządy – podkreśliła Laboure.

Deflacyjny charakter bitcoina czyni go przede wszystkim atrakcyjną alternatywą dla złota. Laboure wyjaśniła, że złoto zostało uznane za bezpieczne aktywo, ponieważ jego podaż i dystrybucja nie była kontrolowana przez żaden rząd centralny. Wiele z tych samych cech dzieli BTC, który jej zdaniem może go zastąpić.

Ogromna zmienność, którą posiada bitcoin nie wpłynie na ten potencjał. Złoto było bardzo niestabilne od wieków i to nie powstrzymało inwestorów przed wykorzystaniem go jako zabezpieczenia przed walutami fiducjarnymi – dodała.

Trzy powody, dzięki którym ​​największa kryptowaluta na świecie może stać się bezpieczną przystanią:

  • Około dwie trzecie bitcoinów jest używanych do inwestycji i spekulacji;
  • Ze względu na ograniczoną zbywalność, zaledwie kilka dodatkowych dużych zakupów lub wyjście z rynku może znacząco wpłynąć na równowagę podaży i popytu;
  • Wartość bitcoina będzie nadal rosła i spadała w zależności od tego, ile jest wart według ludzi.

Małe zmiany w ogólnym postrzeganiu bitcoina przez inwestorów mogą mieć duży wpływ na jego cenę – podsumowała.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) wzrasta w środę powyżej poziomu 42 000 USD

Notowania BTC/USD negują impuls spadkowy z wtorku wzrastają powyżej poziomu 42 000 USD. W efekcie sprzedający są coraz dalej psychologicznego wsparcia 40 000 USD i wrześniowego dołka 39 573 USD. Trwałe pokonanie tych poziomów może doprowadzić do utworzenia kolejnego silnego impulsu z celem na sierpniowe minimum 38 000 USD i okrągły poziom 30 000 USD. Z drugiej strony dopóki kurs utrzymuje się powyżej 40 000 USD trend wzrostowy pozostaje niezagrożony.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here