Naga MarketsBitcoin to waluta tylko w dystopijnych realiach - twierdzi Kenneth RogoffKenneth Rogoff, profesor ekonomii z Uniwersytetu Harvarda, pozostaje sceptyczny względem bitcoina. W czasie rozmowy z Bloombergiem stwierdził, że kryptowaluta może się komuś przydać, ale tylko wtedy, jeśli zaczniemy zmierzać w dystopijne realia.

  • Kenneth Rogoff, znany ekonomista, jest zdania, że bitcoin może się przydać, ale w dystopijnej przyszłości, a nie dziś.
  • Dodał, że rządy ostatecznie zniszczą kryptowalutę.

Bitcoin to złoto dystopii

W czasie wywiadu z Bloombergiem ekonomista powiedział, że widzi tylko jedno zastosowanie dla BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiesz, można sobie wyobrazić, że [bitcoin] może się to przydać w dystopijnej przyszłości, ale myślę, że rządy nie pozwolą na pseudonimowe transakcje na dużą skalę. Po prostu nie pozwolą na to. W życie wejdzie stosowne rozporządzenie. Rząd wygra. Nie ma znaczenia, jaka jest technologia – powiedział.

Dalej stwierdził, że kryptowaluta to jedynie spekulacja.

 Myślę, że zgadzam się, że to spekulacja – powiedział. – Byłem sceptykiem względem bitcoina… cena poszła w górę, ale pojawia się ostateczne pytanie, do czego [BTC] służy. Czy to jest wartościowy, ponieważ ludzie myślą, że jest wartościowy? – zapytał.

Dalej dodał, że w pewnym momencie bańka na kryptowalutach z pewnością pęknie.

Myślę, że na dłuższą metę, jeśli [BTC] nie ma zastosowania… tak, ta bańka pęknie. Mam nadzieję, że nie ma w praktyce tak cennego zastosowania [jak sugerowałem], bo przypuszczam, że jest to zabezpieczenie przed dystopią – powiedział.

Krytyka mainstreamu

Bitcoin jest od dawna atakowany przez mainstream. Warren Buffett stwierdził kiedyś, że kryptowaluta to “trutka na szczury i to do kwadratu”. Mark Cuban powiedział, że woli banany od bitcoinów, ponieważ te pierwsze można chociaż zjeść. Także zwolennik inwestowania w złoto Peter Schiff często krytykuje BTC. Mimo tego cyfrowa waluta nadal drożeje. Dziś kosztuje 32 570 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here