Naga MarketsBitcoin to ubezpieczenie na czas końca świata - uważa Chamath Palihapitiya Chamath Palihapitiya uważa, że bitcoin to ubezpieczenie finansowe na czas “końca świata”. 43-letni miliarder, inwestor venture capital i prezes spółki kosmicznej Virgin Galactic mówił w czasie Unchained Podcast, że inwestorzy powinni przeznaczyć 1 proc. swojego portfela na zakup BTC i mieć nadzieję, że ta inwestycja nigdy się im nie opłaci.

  • Inwestor jest zdania, że BTC to ubezpieczenie na czas poważnego kryzysu.
  • Uważa, że każdy powinien kupić kryptowalutą za 1 proc. swoich środków.

Bitcoin w czasie apokalipsy

– Dla mnie bitcoin jest jedyną rzeczą, którą do tej pory widziałem, która jest naprawdę zasadniczo niezwiązana z tym procesem decyzyjnym [rządów] (…). Ponieważ pod koniec dnia każda inna klasa aktywów – akcje, nieruchomości, towary – wszystkie są ściśle powiązane z ramami prawnymi i wzajemnymi powiązaniami na rynkach finansowych – mówił miliarder. – I dlatego uważam, że powinieneś wziąć tylko 1 proc. swojego portfela, zainwestować to w bitcoina – dodał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Palihapitiya ostatnio krytykował też to, co władze robią w kwestii walki z epidemią koronawirusa.

Teraz zauważa też, że ​​chociaż bitcoin jest dobrym zabezpieczeniem przed spadkami na tradycyjnych rynkach, inwestowanie w kryptowalutę w przypadku, gdy ktoś liczy na to, że ta wzrośnie z powodu jednego czynnika, jest błędne. Jest zdania, że cyfrowa waluty zyska na znaczeniu, ale w wyniku kilku elementów różnej natury.

Jeśli twój zakład dot. bitcoina się opłaci, będzie to oznaczało katastrofę dla świata – ostrzega.

Palihapitiya tak naprawdę nie widzi żadnej innej drogi, która prowadziłaby do sukcesu bitcoina, poza całkowitym załamaniem finansowym.

Zakup w 2013 r.

Miliarder mówi także, że jego pierwsza inwestycja na rynku bitcoina miała miejsce w 2013 r., gdy 1 BTC kosztowało 80 USD.

W ekosystemie bitcoina jest pewna znana osoba. Nazywa się Wences Casares. To on powiedział mi o BTC – wspomina.

Dodaje, że kupił kryptowaluty trochę pod wpływem impulsu, zajęło mu bowiem “kilka lat, aby naprawdę to zrozumieć.

Nie do końca rozumiałem całą mechanikę i, szczerze mówiąc, zapomniałem teraz o większości tych spraw. Studiowałem to… Podjąłem decyzję o ubezpieczeniu siebie [w ten sposób], kupiłem i nigdy więcej nie chciałem o tym myśleć. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy więcej o tym nie myślałem – dodaje.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here