Naga MarketsEkonomista i autor “The Bitcoin Standard”, Saifedean Ammous, mówi, że BTC jest tak zaawansowane pod kątem ekonomicznym, że ​​zasadniczo stanowi definicję „zdrowego pieniądza”.

  • Autor głośniej książki o BTC uważa, że kryptowaluta to dziś synonim zdrowego pieniądza.
  • Powołuje się na zasady austriackiej szkoły ekonomicznej.

Bitcoin to lek na inflację fiatów

W najnowszym wydaniu podcastu Unchained Ammous cytuje zasady austriackiej szkoły ekonomii i mówi, że stała podaż bitcoina i jego odporność na inflację są kluczem do przewagi kryptowaluty nad fiatami.

– Z austriackiej perspektywy uznaje się, że pieniądze są wyjątkowym dobrem, których cała ilość nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia liczba jednostek monetarnych, liczy się ich siła nabywcza. Tak więc ludzie nie wolą 10 jenów od jednego dolara, nadal wolą jednego dolara za 10 jenów, ponieważ wartość jednego dolara amerykańskiego przekracza 10 jenów. Tak więc nie jest to liczba jednostek, którą otrzymujesz, ale siła nabywcza. A jeśli myślisz w ten sposób, nie ma powodu, dla którego aktywa pieniężne o stałej podaży nie mogą działać jako pieniądz. W rzeczywistości można by argumentować, że to są lepsze pieniądze… To najbardziej zaawansowana forma pieniądza, jaka kiedykolwiek została wynaleziona, właśnie dlatego, że jest to coś, czego podaż jest całkowicie odporna na inflację – uważa.

To działa bez polityków!

Według Ammousa jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy w bitcoinie jest fakt, że osiągnął on znaczący poziom adopcji bez pomocy ustawodawców lub jakiejkolwiek formy centralnego planowania.

Dla mnie zadziwiającą rzeczą w bitcoinie jest to, że został przyjęty jako pieniądz bez nikogo, kto by to zrobił, i dlatego twierdzę, że oto definicja zdrowego pieniądza – dodał.

Ammous mówi, że „ukoronowaniem [systemu] bitcoina” jest dostosowanie poziomu trudności, które automatycznie ocenia aktywność sieciową i zmienia ilość mocy obliczeniowej niezbędnej do przetwarzania transakcji – zapewniając, że górnicy mogą nadal zarabiać, gdy BTC staje się coraz rzadsze.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here