Naga MarketsBitcoin to "silna polisa ubezpieczeniowa" Fundusz wart 27 mld dol. kupuje BTCRok 2020 jest okresem, w którym w bitcoina zainwestowało wielu dużych graczy. Teraz do m.in. Square i Microstrategy dołącza One River Digital Asset Management, fundusz hedgingowy, na którego czele stoi dyrektor generalny Eric Peters.

  • W BTC zainwestował właśnie One River Digital Asset Management, fundusz hedgingowy.
  • Fundusz przyznał, że w 1. półroczu 2021 r. planuje zainwestować 1 mld USD w ether i bitcoiny. Dziś posiada w tych aktywach 600 mln USD.

Bitcoin i ether w portfelu One River Digital Asset Management

Firma docelowo chce zainwestować 1 miliard USD w ether (ETH) oraz BTC i to do końca pierwszej połowy przyszłego roku. Już teraz zgromadziła około 600 milionów USD w kryptowalutowych aktywach.

Te artykuły również Cię zainteresują
CEO Eric Peters postrzega bitcoina jako potencjalne zabezpieczenie przed inflacją, coś podobnego do złota. Biorąc jednak nawet pod uwagę stopy procentowe, drukowanie pieniędzy i inne czynniki, jakie widzimy na rynkach, Peters powiedział Bloombergowi, że BTC “zdecydowanie wiąże się z większym ryzykiem niż złoto, które istnieje od tysięcy lat”. Mimo tego optymistycznie patrzy na przyszłość kryptowaluty.

– Nastąpi alokacja pokoleniowa do tej nowej klasy aktywów […] Przepływy dopiero się rozpoczęły – powiedział.

600 mln USD

Jak na razie One River nie tylko kupiło wczoraj BTC i ETH za 600 milionów USD. Zgodnie z artykułem Bloomberga, Peters dokonał już pewnych zakupów na giełdach kryptowalut w listopadzie, bez zbędnego szumu medialnego.

W chwili pisania tych słów 1 BTC kosztuje już 22 611 USD. Z kolei ETH 650 USD. Wiele zaczyna wskazywać na to, że nowa bańka na kryptowalutach właśnie się rozpoczęła. Zdaniem wielu analityków pochód bitcoina zakończy się dopiero na 100 000 USD, zaś etheru na 10 000 USD. Wraz za głównymi kryptowalutami podąży zapewne masa altcoinów, które dziś są dużo tańsze niż w 2017 roku, czyli w czasie poprzedniej hossy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here